8 listopada 2018

PRZEDSZKOLACY DLA NIEPODLEGŁEJ

Dzisiaj w Przedszkolu nr 6 odbyła się uroczysta Akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z grupy „Motylki” pod kierunkiem nauczycielek Barbary Ziółkowskiej i Agaty Rutkowskiej –Czopik wystąpiły w inscenizacji „JAKI ZNAK TWÓJ? ORZEŁ BIAŁY”. Przejawy polskości, przynależności do Ojczyzny zaznaczone były w wierszach, utworach muzycznych o charakterze patriotycznym i w tańcach narodowych. Uroczystość zaszczyciły wielopokoleniowe rodziny przedszkolaków. Było wiele wzruszeń i emocji.

W ostatnich dniach, które w przedszkolu poświęcane były jubileuszowi odzyskania niepodległości dzieci uczestniczyły w różnych przedsięwzięciach. – Odbył się koncert muzyczny dąbrowskiej skrzypaczki, na którym nasi najmłodsi wysłuchali tańców narodowych m.in. poloneza, mazura, oberka – opowiada Dorota Mitręga, dyrektor Przedszkola nr 6. – Zorganizowany został także konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt. „ Kto Ty jesteś? Polak mały”. Dzieci uczestniczyły w szeregu zajęć: zapoznały się z symbolami narodowymi, nauczyły się czterech zwrotek hymnu polskiego, poznały legendy polskie „O Lechu, Czechu i Rusie”, „O smoku Wawelskim”, „O warszawskiej syrence” i inne, obejrzały prezentacje multimedialne „Polak mały”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”. W tym czasie powstało wiele prac plastycznych związanych z tematyką obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości .

Już jutro przedszkolaki  o godz. 11.11 wezmą udział w wydarzeniu „Rekord dla Niepodległej”, polegającym na formowaniu biało – czerwonej flagi oraz odśpiewaniu przez przedszkolaków i uczniów dąbrowskich placówek oświatowych czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. 

9

Czytaj więcej

Wiadomości

Dopłaty do wody i ścieków

Wiadomości

Pomogą w walce z pijanymi kierowcami

Rekreacja

Nagrodzeni w sporcie

Wiadomości

Dwa budżety dla dąbrowian