22 maja 2019

Przed nami Dni Dąbrowy!

To trzy dni pełne muzycznych emocji i to na dwóch scenach – w Parku Hallera oraz w Fabryce Pełnej Życia. W tym drugim miejscu zabrzmią dźwięki głównie z rodziny hip-hopu i rapu. 24 i 25 maja zagrają między innymi Pokahontaz, Grubson i O.S.T.R. W Parku Hallera 25 i 26 maja zagrają takie gwiazdy jak: Ania Rusowicz, Agnieszka Chylińska, Małgorzata Ostrowska, Kasia Moś, Wojtek Cugowski, Michał Gasz.

Fabryka Pełna Życia

24.05 piątek:

16:00 Warsztaty bębniarskie
17.30 Foliba
18.30 Pokahontaz
19.30 Xxanaxx
20.45 Wojtek Mazolewski i John Porter

25.05 sobota:

18.00 Sarius
19.10 Grubson
21.00 O.S.T.R

Park Hallera:

25.05 sobota:

16.00 Wręczenie nagród laureatom XI Miejskiego Turnieju Języka Angielskiego
16.30 Koncert z wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Dąbrowie Górniczej
18.00 Marcin Łazarski
19.15 Ania Rusowicz
21.00 Agnieszka Chylińska

Wydarzenie dodatkowe: koncert Orkiestry Rozrywkowej Sojka Band w Parku Zielona – g. 18:00 (Krąg taneczny)

26.05 niedziela:

16.30 Miejska Orkiestra Dęta
18.00 Dotyk Dźwięku
20.00 Rock Symfonia (Kasia Moś, Wojtek Cugowski, Michał Gasz, Małgorzata Ostrowska)

Szczegóły TUTAJ

Ale na tym nie koniec. W trakcie Dni Dąbrowy możecie liczyć na sporą porcję imprez towarzyszących. W tym turniej brydża sportowego wklubie Helikon, zawody wędkarskie nad jeziorem Pogoria I, turnieje piłki nożnej, zawody windsurfingowe w Centrum Sportów Letnich i Wodnych, Cross Błędowa czy turniej bilardowy. Jak co roku także Szkolne Obserwatorium Astronomiczne zaproponuje mieszkańcom program popularnonaukowy, prezentacje, zwiedzanie obserwatorium, a także pokazy Słońca przez teleskop. TU ZNAJDZIECIE SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY IMPREZ TOWARZYSZĄCYCH

===
Pokahontaz – „W tym momencie Paktofonika przestaje istnieć”… Tymi słowami dnia 21.03.2003 r. zespół zamknął pewien rozdział swojej historii i automatycznie otworzył nowy, zatytułowany Pokahontaz. Pod tym szyldem wydali oni 4 krążki: Receptura (2005), okraszone złotem Rekontakt (2012) i Reversal (2014) oraz ostatni REset (2017). Obecnie trwają prace nad piatym albumem, którego premiera planowana jest na ten rok!

Xxanaxx – duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Wszystko zaczęło się gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem, Michał poszukiwał wokalistki o nietypowym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 r. skąd nie było już powrotu. Od pierwszych chwil w studio wiedzieli, że chcą razem tworzyć muzykę. Pierwszy singiel zatytułowany „Disappear” ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 r. nakładem U Know Me Records ukazała się debiutancka ep’ka zespołu, z której znamy także utwory „Broken Hope” czy „Got U Under”.

Grubson – Działalność muzyczną rozpoczął pod koniec lat 90. Początkowo występował w nieistniejących już formacjach Po 3-na Różnica i Wolność Słowa. W późniejszych latach zasilił szeregi Wspólnego Mianownika – soundsystemu z Gliwic. Założyciel formacji 3oda Kru. Obecnie ściśle powiązany działalnością koncertową z DJ-em BRK, Jareckim oraz zespołem Sanepid. W 2004 roku artysta rozpoczął pracę nad pierwszym projektem autorskim, noszącym tytuł „N.O.C.” (Nowiny Osiedle Chabrowa). W 2006 roku artysta związał się z łódzkim Dreadsquadem, z którym miał wypuścić pierwszy legalny album. Wydawnictwo jednak nie ujrzało światła dziennego. W 2007 roku GrubSon rozpoczął współpracę z Djem – Feel-xʼem i zaczął nagrywać w jego wytwórni Siła-Z–Pokoju. W 2007 roku dzięki wygranemu konkursowi, GrubSon nagrywa kawałek na III część producenckiej płyty Magiery i L.A – „Kodex”. Utwór z „Siła z pokoju”, który nagrał z Juniorem Stressem – wraz z utworem Fokusa i Gurala – stał się singlem promującym wyżej wspomnianą produkcję. Płyta ta jeszcze bardziej otworzyła mu drogę na polskie parkiety – a jego charyzmatyczna postać i głos stały się rozpoznawalne w całej Polsce.

Marcin Łazarski – wokalista, autor muzyki i tekstów, pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Lider i twórca powstałego w 2008 roku zespołu De Trebles. Swój warsztat szkolił amerykańską techniką śpiewu – Speech Level Singing. Aktualnie Marcin tworzy solowy repertuar, oparty na akustycznym i gitarowym brzmieniu, będący mieszanką melancholii i humoru. Najnowszy singiel Marcina „Drop Of Water”, to nastrojowy utwór z pogranicza muzyki akustycznej, indie, pop.

Ania Rusowicz – wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYKI, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60-tych i 70-tych w Polsce, nagrywając dwie płyty w stylu retro, które okryły się „złotem”. Koncerty w Polsce i zagranicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem, a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego. Ostatnie płyty Ani to nietypowe projekty z Gośćmi, czyli koncertowe Flower Power oraz płyta z autorskimi piosenkami świątecznymi RetroNarodzenie.

O.S.T.R. – muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko.

Rock Symfonia – Projekt muzyczny łączący muzykę rockową z brzmieniem orkiestry. Ta symfoniczna oraz chór, dopełniający brzmienia całości sprawiają, iż dobrze znana muzyka może zostać odkryta na nowo, w większej i pełniejszej formie, zyskując niesamowitą przestrzeń. W projekcie udział biorą wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej, a także młodzi adepci stawiający na estradzie swe pierwsze kroki mierząc się z przebojami znanych wykonawców. W tegorocznej edycji na symfonicznej estradzie goszczą Małgorzata Ostrowska, Kasia Moś, Wojtek Cugowski, Michał Gasz. Pojawia się także finaliści programu „ Szansa na sukces”, który niedawno powrócił do telewizyjnej ramówki. Poza przebojami gości, nie zabraknie muzyki Led Zeppelin, grupy Queen, Tiny Turner, Procol Harum, a także rock opery. Jurajską Orkiestrę Kameralną, Chór Capella Vartiensis, zespól wokalny Fatamorgana, oraz solistów poprowadzi Szymon Makowski, znakomity dyrygent młodego pokolenia, który na swym koncie ma
wiele podobnych projektów muzycznych.

Czytaj więcej

Wiadomości

Autobus naukowy „Bądź jak Ignacy” nad Pogorią III

Wiadomości

Awaria systemów rządowych

Zagłębiowskie Centrum Onkologii z dotacją Metropolii

Zmiana siedziby Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych