Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
8 lutego 2018

Promocja twórczości niepełnosprawnych

Drukuj

– Od 29 stycznia do 2 lutego w celu wymiany doświadczeń oraz promocji twórczości osób niepełnosprawnych na zaproszenie stowarzyszenia NEURON Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym z Dąbrowy Górniczej gościliśmy grupę osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami, którzy reprezentowali Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym LEPSZE JUTRO z Włodawy – opowiada Bogdan Zandecki, przewodniczący zarządu stowarzyszenia Neuron.- W ramach spotkań autorskich, które odbyły się w Bibliotekach Publicznych w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Będzinie promowaliśmy na terenie Zagłębia Dąbrowskiego twórczość osób niepełnosprawnych. Wspólnie z autorem Patrykiem Osieleniec, który jest osobą niepełnosprawną, prezentowana była jego książka pt. GRA oraz wystawa prac do ilustracji książki, których autorami były osoby niepełnosprawne Bartek Kołtun oraz Ania Trześniak. Promocja książki realizowana była w ramach projektu ” Chcemy być tacy sami…” współfinansowanego przez Fundacje PZU z Programu: Młodzi niepełnosprawni – sprawni z PZU.

Oprócz promocji twórczości osób niepełnosprawnych odbyło się także integracyjne spotkanie z członkami obydwu stowarzyszeń, na którym podpisane zostało porozumienie o współpracy partnerskiej.

Uczestnicy spotkania spędzili również aktywnie czas na poznawaniu uroków Zagłębia Dąbrowskiego. -Odwiedziliśmy Pałac Mieroszewskich i zamek w Będzinie, Muzeum Miejskie Sztygarka wraz z parkiem militarnym, Pałac Kultury Zagłębia i zbiorniki Pogoria III i IV w Dąbrowie Górniczej. Obejrzeliśmy również panoramę Pustyni Błędowskiej od strony Klucz i Chechła- opowiada Bogdan Zandecki, przewodniczący zarządu stowarzyszenia Neuron.- Wizyta przebiegała w miłej i przyjemnej atmosferze, zrozumieniu i wymiany doświadczeń. Szczególnie gorące podziękowania kierujemy do dyrekcji Bibliotek Publicznych w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Będzinie za znaczący udział i duże wsparcie przy realizacji spotkań autorskich, które udowodniły jednocześnie, że wspólnie można realizować wiele projektów i przedsięwzięć na rzecz osób niepełnosprawnych.

Bogdan Zandecki

 

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Kasprzaka 25 i ul. Polcera

Kultura

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy Drodze Wojewódzkiej nr 790

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Siewierzu przy ul. Długiej