• Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
5 kwietnia 2024

Porażka po zaciętej walce

Drukuj

Mimo gry z poświęceniem i energią do samego końca, dąbrowscy koszykarze nie podołali rywalom. Po zaciętym pojedynku, w czwartkowy wieczór Trefl Sopot zwycięsko zszedł z boiska hali „Centrum”.

W ramach 27.kolejki Orlen Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza podjął ekipę z Trójmiasta. Spotkanie przebiegło ofensywnie i w szybki tempie. Przez ponad 38 minut przeważali goście, ale dąbrowianie nie dawali za wygraną i odrabiali straty. Sopocianie w szczytowym momencie prowadzili szesnastoma punktami, a mimo to zespół z Dąbrowy był w stanie zniwelować ten dystans. W końcówce gospodarze zbliżyli się do przeciwników na trzy „oczka”, jednak ci wykazali się lepszą skutecznością i nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa, wygrywając ostatecznie 106:101.

Trefl zaprezentował się jak jedna, dobrze zorganizowana maszyna. Przez 40 minut grał na dużej intensywności. Z naszej strony szczególnie słaba była druga kwarta, lepiej zaprezentowaliśmy się w drugiej połowie. Pokazaliśmy jednak, że możemy rywalizować nawet z drużyną, która będzie walczyć o mistrzostwo. Niestety chwila zawahania i słabszej gry w konfrontacji z takimi ekipami kosztuje bardzo dużo – ocenił Boris Balibrea, trener MKS-u.

– Mimo wszystko jestem dumny z naszej walki. Taki jest nasz styl, który czasem przekłada się na zwycięstwo, a czasem na porażkę. Na pewno trzeba poprawić obronę, ale zawsze walczymy do końca – dodał.

– Drużyna gości grała bardziej fizycznie i wyszarpała to zwycięstwo. Zawodnicy MKS-u nie byli tak aktywni i nie odpowiedzieli na taką postawę rywali – podsumował krótko Lovell Cabbil z MKS-u.

Najwyżej dla Trefla punktowali Geoffrey Groselle i Andy Van Vliet, którzy zaliczyli po 24 „oczka”. W MKS-ie najwięcej punktów, 22, zdobył Marc Garcia.

W następnej kolejce, 14 kwietnia, MKS podejmie Sokoła Łańcut. Spotkanie rozpocznie się o godz.13.30, a bilety można już kupować online.