Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
1 marca 2024

Panie znów pokażą swoją siłę

Drukuj

Po udanej zeszłorocznej edycji, pora na tegoroczną odsłonę. 6 marca do Pałacu Kultury Zagłębia zawita wydarzenie „Siła kobiet”. Tym razem odbędzie się pod hasłem „Profilaktyka zaczyna się w głowie, a moc jest w nas”. Na panie czeka bogaty program i wiele atrakcji.

„Siła kobiet” podzielona będzie na dwa bloki. Dopołudniowy skierowany do młodzieży i popołudniowy, otwarty dla wszystkich uczestniczek.

– „Siła kobiet” to wydarzenie dla kobiet w każdym wieku. Przychodząc do PKZ, panie mają wynieść coś dla siebie, oderwać się od codziennych spraw. Sporo miejsca poświęcimy m.in. profilaktyce zdrowotnej i dobrostanowi psychicznemu – podkreśla Monika Jochymek-Borończyk ze stowarzyszenia „Równe Babki”, które jest głównym organizatorem imprezy.

Czas dla młodych

– Podczas panelu dla młodzieży będzie można porozmawiać z filozofem i teologiem o tożsamości płciowej, seksualnej i romantycznej. Spotkanie z psychologiem to okazja do rozmów o motywacji i wyznaczaniu swoich celów. Aspektowi ciała poświęcone będą warsztaty z psychodietetykiem. Wszystko ukierunkowane będzie na danie wsparcia młodym ludziom i sprawienia, żeby czuli się dobrze sami ze sobą – zapowiada Monika Jochymek-Borończyk.

W godz.16-17 w holu Pałacu stanie ponad 30 stoisk, gdzie m.in. zasięgnąć będzie można porad lekarzy, rehabilitantów, przedstawicieli instytucji publicznych czy kupić wyjątkowe wyroby rękodzielnicze. O 17 w sali teatralnej rozpocznie się konferencja.

Moc jest w nich

– Program jest bardzo ciekawy. Diabetyk opowie o cukrzycy, pisarka Anna Podsiadło o swojej twórczości. Będzie można wysłuchać żywej historii dwóch kobiet, które podzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami. To opowieść, którą można się wzruszyć i zmotywować do działania. Dźwięki gongów będą okazją do relaksacji, a coach przekona, że moc jest kobietą. Swoje prace zaprezentuje malarka, która portretuje kobiety i przelewa emocje na płótno. Będzie również część artystyczna, a dla wszystkich przygotowaliśmy upominki. Wśród uczestniczek rozlosujemy też nagrody – wylicza Monika Jochymek-Borończyk.

W zeszłym roku Pałac odwiedziło ponad 1000 kobiet. W tym roku organizatorki gotowe są przyjąć podobną liczbę pań. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy na stronie app.evenea.pl/event/konferencjasilakobiet2

Czytaj więcej

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Wiadomości

Wyjątkowe książki dla pacjentek onkologicznych

Komunikaty

przetarg na najem przy ul. Żeglarskiej

Strona główna

W Dąbrowie Górniczej działa Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży