Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
28 stycznia 2020

Pałacowy poradnik miłosny

Drukuj

Co zrobić, by ją w sobie rozkochać? Jak podtrzymać żar w długoletnim związku? Odpowiedzią na oba pytania oraz potrzeby osób zakochanych są dwudniowe Walentynki w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej – 14 lutego w muzycznej, a 15 lutego w filmowej odsłonie.

Kultura była związana z miłością od zawsze. Od wieków mężczyźni robili wszystko, by zdobyć serca swoich wybranek. Jedni tworzyli serenady, które później śpiewali pod balkonem w blasku księżyca, inni pisali wiersze lub utrwalali swoją ukochaną na płótnie bądź kartce papieru. Niegdyś eleganccy kawalerowie zapraszali panny na ciastko lub seans kinowy. Wbrew pozorom kobiety nie oczekują cudów od płci przeciwnej i chcą spędzić Walentynki inaczej niż zwykły, pełen prozy życia, dzień. Dlatego warto skorzystać z pałacowego poradnika miłosnego.

Po pierwsze zakup bilety online (www.bilety.palac.art.pl) lub osobiście na jedno z dwóch wydarzeń w Pałacu Kultury Zagłębia. Możesz wybrać koncert nominowanej do dwóch Fryderyków 2019 Kasi Lins, znanej również m.in. ze scen festiwalów Męskie Granie, Open’er czy Festiwal w Opolu. Koncert walentynkowy odbędzie się 14 lutego o 19:00. Drugą propozycją jest seans w Kinie Kadr pt.: „Marianne i Leonard”, opowiadający miłosną historię Leonarda Cohena i jego muzy Marianne Ihlen, który odbędzie się dzień później – 15 lutego o 19:00. Najlepiej kupić bilety na oba wydarzenia, to zwiększa Twoją szansę na sukces.

Kolejnym krokiem jest zaproszenie. Kup bukiet kwiatów – najlepiej jej ulubionych – choć bukiet tulipanów z pobliskiego marketu również nie będzie złym pomysłem. Zerwij cenę z folii – to ważne. Ubierz się w koszulę. Jeśli jest pognieciona, to wyprasuj ją własnoręcznie lub poproś o pomoc mamę. Dając bukiet, zaproś swoją ukochaną na walentynkową randkę. Nie zdradzaj jednak, co wymyśliłeś z tej okazji – tajemniczy mężczyźni są bardziej pociągający.

W dzień świętego Walentego przywdziej coś z kołnierzykiem i marynarkę – elegancko, lecz bez przesady. Spotkajcie się na Placu Wolności przed dąbrowskim pałacem bądź zaproponuj, że przyjedziesz po nią samochodem w dany dzień o konkretnej godzinie – nie spóźnij się. Gdy się spotkacie, ucałuj ją w policzek i weź pod rękę, zaprowadzając swoją miłość do Kawiarni Pałacu Kultury Zagłębia – najlepiej godzinę przed wydarzeniem. Tam pomóż jej zdjąć płaszcz, zamów kawę i wykwitnie czekoladową „PeKaZetkę”, czyli pałacowe ciastko deserowe. Wybierz z pudła pełnego winylowych płyt album, który pomoże w zbudowaniu romantycznej atmosfery i odtwórz go na kawiarnianym gramofonie. Rozpocznij rozmowę, pamiętając o tym, by zwrócić uwagę na to, jak pięknie wygląda twoja wybranka. Wspominając szczęśliwe chwile lub poruszając godny okoliczności temat np. muzyki, zrób wstęp do kolejnych atrakcji. 15 minut przed wydarzeniem zaproś ją na drugą niespodziankę, wejdźcie do sali i usiądźcie wygodnie w fotelach, oddając się muzyce lub filmowej opowieści miłosnej. Po drodze możecie zobaczyć wystawę sztuki pałacowych pracowników w holu głównym. Po kulturalnych emocjach zaproponuj jej lampkę wina u siebie w mieszkaniu. Jeśli się zgodzi – kuj żelazo, póki gorące. Po przekroczeniu progu do mieszkania inicjatywa należy do Ciebie.

Boisz się o koszty? Niepotrzebnie. Bukiet marketowych kwiatów – 15 zł; dwa bilety na koncert – 70 zł; dwa bilety na seans – 30 zł; dwie kawy – 12 zł; dwa ciastka – 12 zł. Podsumowując, wydając od 69 do 139 złotych, możesz spędzić niezapomniane jednodniowe bądź dwudniowe Walentynki w Pałacu Kultury Zagłębia. Więcej informacji na www.palac.art.pl.

http://palac.art.pl/pl/wydarzenie/kasia-lins-koncert-walentynkowy

http://palac.art.pl/pl/wydarzenie/marianne-i-leonard-slowa-milosci-walentynkowy-seans-filmowy

Bilety w cenie: koncert 35 zł/seans filmowy 15 zł

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Biznes

Przedsiębiorcy z regionu spotkają się w Fabryce. Można przyjść i porozmawiać

Strona główna

Miasto wspiera opiekę żłobkową nad najmłodszymi

Strona główna

Danusia, która trzyma sztamę z wiatrem