Dostępne skróty klawiszowe:
Wiosna w pełni, przed nami weekend. A więc przyszedł moment, żeby dobrze zaplanować nadchodzący wolny czas.
Rewitalizację robi się dla ludzi, ale też z ludźmi. Dlatego włączanie mieszkańców to kluczowy element przedsięwzięć związanych z eliminacją problemów i sytuacji kryzysowych. W Dąbrowie Górniczej działają „Ambasadorzy rewitalizacji”, którzy mają w tym pomóc.
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Danuty Szopy – założycielki i wieloletniej Kanclerz Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.
W środę 24 czerwca dąbrowscy radni zajmą się wnioskami inwestorów, którzy w trzech lokalizacjach chcieliby wybudować w Dąbrowie Górniczej kilkaset mieszkań.
Już pierwszego dnia w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej złożono 70 kompletnych wniosków od osób zainteresowanych mieszkaniami w nowych budynkach Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które powstaną przy ul. Tysiąclecia. Dodatkowo 23 osoby zostały poproszone o uzupełnienie wniosków z uwagi na braki formalne.
Przygotowałem listę dróg, które wyremontujemy w pierwszej kolejności. To jest propozycja na 3 lata. Nie traktuję tej listy jako sztywnego katalogu, lecz bardziej jako propozycję, która będzie mogła być uzupełniana o kolejne drogi i ulice – mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.
Nadciągnęły upały, więc wzorem lat ubiegłych ukojenie i ochłodę będzie można znaleźć w kilku punktach Dąbrowy Górniczej. Pomogą w tym kurtyny wodne.