Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 czerwca 2021

O biznesie wiedzą wiele

Drukuj

„Zamoy Industries” – drużyna z V LO zwyciężyła w Turnieju Firm, zorganizowanym w ramach projektu „Wykuj sobie drogę do biznesu!”.

Projekt „Wykuj sobie drogę do biznesu!” zrealizowany został przez stowarzyszenie „Przedsiębiorcy z wyboru” i miasto. Jego uczestnicy – nauczyciele i uczniowie szkół ponadpodstawowych z Dąbrowy Górniczej – wzięli udział m.in. w warsztatach z przedsiębiorcami i konkursie wiedzy o biznesie. To była dobra okazja, żeby zdobyć i poszerzyć wiedzę na temat ekonomii i przedsiębiorczości.

Projekt podzielony był na trzy etapy. W pierwszym grupy z każdej zgłoszonej szkoły wzięły udział w zajęciach przedsiębiorczości z praktykami biznesu. W ich trakcie uczniowie poznali m.in. zarys metod testowania pomysłów biznesowych rodem z Doliny Krzemowej (Lean Startup, MVP, modelowanie biznesu). W drugim nauczyciele przedsiębiorczości uczestniczyli w warsztatach, w ramach których poznali kilka scenariuszy zajęć, do realizacji na lekcjach w szkołach. W trzecim każda szkoła mogła wystawić dwa 3-osobowe zespoły do tzw. Turnieju Firm – konkursu wiedzy i umiejętności biznesowych.

V LO Zamoyski Dąbrowa Górnicza okazało się bezkonkurencyjne i jego uczniowie „zgarnęli” dziś dwa pierwsze miejsca w…

Opublikowany przez Marcin Bazylak – Prezydent Dąbrowy Górniczej Poniedziałek, 14 czerwca 2021

W drugiej edycji projektu „Wykuj sobie drogę do biznesu!” uczestniczyło 13 nauczycieli i ponad 300 uczniów. W wieńczącym go konkursie, który odbył się 14 czerwca w Fabryce Pełnej Życia, wzięło udział 10 szkolnych drużyn. Uczniowie musieli m.in. wykazać się wiedzą na temat postaci ze świata biznesu, podać kurs bitcoina, sprawnie przeliczać brutto na netto, obliczać marżę czy VAT. Żeby zdobywać kolejne punkty, nie obce musiały im być umiejętności wyliczenia wartości podatku CIT i dywidendy, wiedza na temat obowiązków spoczywających na spółkach, funkcjonowania instytucji otoczenia biznesu czy zasad prowadzenia działalności gospodarczej.

Bezkonkurencyjne okazały się zespoły z V Liceum Ogólnokształcącego im. Zamoyskiego. Zwyciężył „Zamoy Industries”, w składzie Jakub Paluch, Nicole Ziółkowska i Katarzyna Pytlik.

2021.06.14 DG - Centrum. Fabryka Pełna Życia. Turniej Firm – finał projektu "Wykuj sobie drogę do biznesu!". FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

Tuż za nim uplasowała się drużyna „zamoyCki”.

2021.06.14 DG - Centrum. Fabryka Pełna Życia. Turniej Firm – finał projektu "Wykuj sobie drogę do biznesu!". FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

Opiekunkami tych drużyn były nauczycielki – Ewelina Bałdyga i Magdalena Dydak. Triumfatorzy i wszyscy uczestnicy dostali nagrody i upominki, wręczone przez Bożenę Borowiec, zastępcę prezydenta miasta, oraz Ewę Fudali-Bondel, pełnomocnik prezydenta miasta ds. rozwoju gospodarczego.

Druga odsłona projektu „Wykuj sobie drogę do biznesu!” została zrealizowana przez stowarzyszenie „Przedsiębiorcy z wyboru”, we współpracy z Urzędem Miejskim i Miejską Biblioteką Publiczną, a sfinansowana przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej.

PK

Czytaj więcej

Strona główna

Nowoczesna automatyczna toaleta stanęła przy ulicy 3 Maja

Strona główna

Finałowe spotkanie z Bike Atelier MTB Maratonem w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Sposób na dziki. Jak radzić sobie z nimi w mieście

Biznes

Jesień z biznesem. Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości pomaga młodszym i starszym