Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
5 lipca 2023

Nowa pracownia RTG z finansowym wsparciem miasta

Drukuj

Od 4 lipca w Zagłębiowskim Centrum Onkologii oficjalnie działa nowa pracownia radiologiczna. Dzięki wsparciu miasta, pacjenci mogą korzystać w niej z nowoczesnego aparatu do zdjęć rentgenowskich.

Pracownia, która dotychczas znajdowała się na pierwszym piętrze starego budynku przy ul. Szpitalnej, została przeniesiona na parter nowego budynku ZCO od strony ul. Struga. Nowe urządzenie, zakupione dzięki niemal 2 mln zł przekazanym przez miasto, zastąpiło wysłużony, 25-letni analogowy aparat do prześwietleń RTG.

– Zależy nam na zapewnieniu – mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i regionu – opieki medycznej na najwyższym poziomie, dlatego inwestujemy w rozwój Zagłębiowskiego Centrum Onkologii. Inwestycja w nową pracownię i zakup aparatu były możliwe dzięki niemal 2-milionowemu dofinansowaniu z budżetu miasta. Za głosowanie na „tak” jeszcze raz dziękuję radnym – mówi Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Nowy nabytek, czyli cyfrowy aparat RTG z zawieszeniem sufitowym, posiada wiele praktycznych funkcji, takich jak stiching, czyli możliwość wykonywania zdjęć kości długich. Jak podkreślają przedstawiciele szpitala, dotykowy ekran, automatyczny ruch między lampą RTG a detektorami, czy zmotoryzowane ruchy aparatu sprawiają, że diagnostyka będzie odbywać się sprawniej i będzie znacznie dokładniejsza.

Pracownia w parterowej części nowego budynku została w pełni dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych. Dodatkowo aparat wyposażony jest w bezprzewodowy detektor, który umożliwia robienie zdjęć pacjentom bez konieczności schodzenia z łóżek. Dla pacjentów onkologicznych ma to szczególne znaczenie.

Czytaj więcej

Wiadomości

Wnioski na dotacje

Wiadomości

15 mln na SOR. Większy oddział w nowym budynku

Wiadomości

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Wiadomości

Ruszają fora mieszkańców