Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
18 grudnia 2017

Nowa kostka na koszt wykonawcy

Drukuj

Wykonawca ronda przy przejeździe kolejowym na ul. Konopnickiej rozpoczął wymianę kostki, która podczas budowy została uszkodzona przez walec. Zniszczona kostka wymieniana jest na nową na koszt wykonawcy.

Uszkodzenie to efekt niefrasobliwości operatora walca, który podczas układania asfaltu uszkodził kostkę znajdującą się na wyniesionych przejściach dla pieszych na końcu ulicy Kopernika i na ul. Poniatowskiego w rejonie nowego ronda oraz przy skrzyżowaniu z ul. Kraszewskiego.

– Wykonawca prac poinformował nas o tej usterce jeszcze podczas realizacji inwestycji, a potwierdzeniem tego są zapisy w protokole z odbioru robót. Zobowiązał się również do usunięcia tych szkód na własny koszt, co właśnie jest realizowane. Wcześniej nie było to możliwe ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne – mówi Arkadiusz Grządziel, naczelnik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej i dodaje, że całość prac objęta jest 5-letnią gwarancją.

Budowa ronda na ul. Konopnickiej oraz połączenie go z ulicą Poniatowskiego zakończyła się pod koniec listopada. Inwestycja ta pozwoliła na upłynnienie ruchu w tym rejonie oraz szybsze rozładowywanie się zatorów powodowanych częstym kursowaniem pociągów. Jest też jednym z elementów porozumienia miasta z PKP, dotyczącego modernizacji dworca w centrum i układu komunikacyjnego w tym rejonie. Miasto zobowiązało się w nim do budowy parkingów i dojazdu do dworca. Kolej natomiast ma odrestaurować budynek i wybudować tunel drogowy pod torami, którego powstanie umożliwiłoby likwidację obecnego przejazdu kolejowego.

Wykonawcą inwestycji wartej ponad 3,5 mln zł była firma Drog-Bud z Częstochowy.

Czytaj więcej

Biznes

W DIP w marcu nie zabraknie interesujących propozycji

Komunikaty

Trwa rekrutacja do miejskich przedszkoli

Wiadomości

Wyjątkowe body dla maluszków urodzonych w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia