Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 listopada 2022

Nowa dyrektor ZCO: Stawiam na pozyskanie dodatkowych środków i rozwój poradni

Drukuj

Marzena Kula od połowy listopada przejęła obowiązki dyrektora Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Zastąpiła Tomasza Szczepanika, który we wrześniu złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji.

Nowa dyrektor ZCO jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Katowicach i specjalistką z zakresu kontraktowania świadczeń opieki zdrowotnej. Przez lata związana była zawodowo ze Śląskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia, a wcześniej Śląską Regionalną Kasą Chorych.

Marzena Kula: ZCO ma duże możliwości rozwoju

Do dąbrowskiego szpitala przechodzi z Chorzowa, gdzie od sierpnia 2019 roku pracowała na stanowisku pełnomocnika dyrektora tamtejszego Zespołu Szpitali Miejskich.

– W nowej roli skupię się na działalności operacyjnej szpitala, czyli wzroście przychodów, racjonalizacji wydatków oraz skrupulatnym prowadzeniu sprawozdawczości z wykonywanych procedur medycznych. Chcę również postawić na rozwój przyszpitalnych poradni specjalistycznych – mówi Marzena Kula.

Chodzi o nowe przychodnie, które byłyby uzupełnieniem dla działających w szpitalu oddziałów nieposiadających do tej pory swoich przychodni. Pacjentom poprawi to dostępność do świadczeń zdrowotnych oferowanych przez szpital i zagwarantuje ich kompleksowość, a szpitalowi zapewni nowe przychody oraz dodatkowo zaktywizuje personel medyczny, a także pozwoli na pozyskanie nowych pacjentów.

Zapytana dlaczego zdecydowała się na przejście do Zagłębiowskiego Centrum Onkologii, bez wahania odpowiada, że dąbrowski szpital posiada bardzo duże możliwości rozwoju.

– To szpital, który zabezpiecza opiekę m.in. w takich obszarach jak interna, chirurgia, ginekologia i położnictwo czy pediatria wraz z neonatologią, ale również mocno rozwija się w dziecinie diagnostyki i leczenia nowotworów. W mojej ocenie jest to połączenie gwarantujące bardzo duży potencjał, który powinniśmy umiejętnie wykorzystać – podsumowuje nowa dyrektor.

Prezydent liczy na racjonalne zarządzanie kosztami

– Dostęp do dobrej jakoś usług medycznych dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej i regionu Zagłębia jest dla nas bardzo ważny. Dlatego jako samorząd zainwestowaliśmy w ZCO bardzo duże środki finansowe, a w najbliższych latach zamierzamy przeznaczyć dodatkowe 100 mln złotych na dokończenie rozbudowy – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej i dodaje, że władzom miasta zależało na znalezieniu osoby, która potrafi pozyskiwać zewnętrzne środki i racjonalnie zarządzać kosztami, by w pełni wykorzystać potencjał dąbrowskiego szpitala.

– Jestem przekonany, że pani dyrektor dobrze poprowadzi szpital. Będzie miała w tym wsparcie miasta, nie tylko finansowe –  deklaruje prezydent Dąbrowy.

Dotychczasowy dyrektor Tomasz Szczepanik pozostanie w zarządzie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii.

– Moja rezygnacja nie oznacza pożegnania z ZCO. Jako zastępca dyrektora ds. lecznictwa i ordynator Oddziału Diabetologii bardziej skupię się teraz na obszarze medycznym funkcjonowania szpitala – deklaruje Tomasz Szczepanik, który jest także wojewódzkim konsultantem w dziedzinie diabetologii.

Czytaj więcej

Strona główna

Miasto dopłaci do nowej taryfy za wodę i ścieki

Wiadomości

Ząbkowicki amfiteatr przejdzie metamorfozę

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Górki 5

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia w drodze wkładu rzeczowego – aportu