Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
8 czerwca 2021

Noc świętojańska na sportowo

Drukuj

Zbliża się noc świętojańska. W jej okolicy w Dąbrowie Górniczej, tradycyjnie, nie zabraknie okazji, żeby spędzić czas aktywnie i na sportowo.

Noc świętojańska przypada 21 czerwca, a w mieście jej sportowa odsłona obchodzona będzie 19 czerwca. Tego dnia nad Pogorią III odbędzie się IX Nocny Bieg Świetlików, a piaszczyste boiska na Zielonej będą miejscem rozgrywek Nocy Siatkojańskiej.

IX Nocny Bieg Świetlików to propozycja dla biegaczy i zawodników nordic walking. Uczestnicy do pokonania będą mieć trasę o długości ok. 6 km, wokół jeziora. Biegacze wystartują o godz.21.30, a chwilę później maszerujący z kijkami. Szczegóły, informacje o płatnościach, regulamin i zapisy na stronie www.aktywnadabrowa.pl Głównym organizatorem Biegu Świetlików jest stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa.

Noc Siatkojańska rozpocznie się o godz.16, a areną siatkarskich zmagań będą boiska na terenie Centrum Sportów Letnich w parku Zielona. W turnieju mogą wystąpić pary męskie, żeńskie i mieszane. Uczestnicy muszą mieć ukończony 15 rok życia. Liczba drużyn dopuszczonych do udziału będzie uzależniona od obowiązujących obostrzeń epidemicznych. Zapisy do 18 czerwca poprzez mail m.szczytowicz@csir.pl. W przypadku wolnych miejsc, będzie można zapisać się również na miejscu w dniu zawodów w godz.15-15.45. Udział w zawodach jest bezpłatny. Zwycięzcy otrzymają nagrody i upominki. Szczegółowe informacje i regulamin turnieju na stronie csir.pl Oprócz zmagań na boisku, wieczorem nie zabraknie tradycyjnego puszczania wianków na Przemszy. Organizatorem Nocy Siatkojańskiej jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj więcej

Wiadomości

Weekend w Fabryce. Muzyka i nie tylko

Wiadomości

Pierwsza powieść o życiu eurosierot

Wiadomości

Wystartował ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci „Zwierzę to nie rzecz”

Wiadomości

Dąbrowska Akcja Lato [HARMONOGRAM WYDARZEŃ]