• Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
10 stycznia 2022

Niełatwe zwycięstwo. „Zespół pokazał charakter”

Drukuj

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał HydroTruck Radom. Spotkanie w hali „Centrum” było zacięte, a ostateczny rezultat ważył się do samego końca meczu. Kolejne ligowe starcie dąbrowian będzie można zobaczyć w TV.

Przez większość sobotniego spotkania przeważali goście. Kiedy wydawało się, że kontrolują sytuację i zmierzają po zwycięstwo, w ostatniej kwarcie do odrabiania strat rzucili się gospodarze. Pościg przyniósł pożądany efekt i podopieczni Jacka Winnickiego wygrali 76:72.

Najlepszym graczem MKS-u był Milivoje Mijović, który mecz zakończył z 15 punktami i 3 asystami. W ekipie z Radomia wyróżniał się Anthony Ireland – zdobył 28 punktów, zanotował 6 zbiórek i 4 asysty.

– Zespół pokazał charakter. W trzeciej kwarcie przegrywaliśmy 11 punktami, ale udało nam się odwrócić losy meczu. To ważne zwycięstwo, bo dzięki niemu uciekliśmy ze strefy spadkowej – podkreślił Jacek Winnicki, trener MKS-u.

Po osiemnastu kolejkach, z bilansem sześciu zwycięstw i dwunastu porażek, MKS ma dwadzieścia cztery punkty i zajmuje 12 miejsce w ekstraklasie.

W następnej kolejce, 13 stycznia, dąbrowianie zagrają na wyjeździe ze Startem Lublin. Spotkanie rozpocznie się o godz.17.30 i pokaże je Polsat Sport News.