Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
10 sierpnia 2018

Nie tylko spadające gwiazdy

Drukuj

Fabryka Pełna Życia oraz Pogoria, to dwa miejsca, gdzie koniecznie trzeba przyjść podczas weekendu.

Piątek, 10 sierpnia

Szalone lokomotywy
Filia nr 5 MBP ul. Piłsudskiego 32 godz. 11.00.-13.00.
Zajęcia kreatywne dla najmłodszych, w czasie których, dzieci będą miały okazję zbudować maszyny z różnych materiałów.

Poznaj Pana Kuleczkę
Filia nr 18 MBP ul. Legionów Polskich 131a godz. 11.00.-12.30.
Poznając Pana Kuleczkę, dzieci odbędą fascynującą podróż do świata dziecięcej literatury.

Arcypalce
Filia nr 20 ul. Topolowa 32 godz. 12.00.-15.00.
Obrazki tworzone odciskami palców i dłoni, to doskonała propozycja dla dzieci, by pobudzić ich kreatywność i wyobraźnię.

Eko-wyobraźnia
Miejska Biblioteka Publiczna ul. Kościuszki 25 godz. 13.00.-14.00.
Dzieci będą musiały puścić wodze fantazji, by wyczarować ciekawe przedmioty z materiałów recyklingowych.

Miasto idealne
Fabryka Pełna Życia godz. 15.00.-18.00.
A gdyby tak miasto stworzyć od nowa? Tworzenie makiety idealnego miasta zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wspólna praca przyczyni się do powstania wspólnego projektu. Uczestnicy poznają podstawy pracy architekta i stworzą makietę idealnego miasta z dostępnych materiałów (pudła, papier, tuby kartonowe, tektura, rury plastikowe, butelki itp.). Kreatywne zajęcia dla całej rodziny.

DJ Roka
Fabryka Pełna Życia godz. 18.00.
W piątek na Fabryce Pełnej Życia będzie czad. Zagra dla Was Dj Roka.

Na scenie od 2010 roku, w swoich setach łączy klasyczne rapowe oraz funkowe numery z gorącymi nowoczesnymi trapowymi remixami oraz szeroko pojmowaną muzyką elektroniczną w stylu Disclosure, Mr.Carmack, czy Kaytranada. Jego skrecze i cuty zasiliły wiele krajowych produkcji. Współtwórca Kollabo.pl, Beatbattlepoland, Brudnepoludnie.pl czy cyklu imprez PurpleDrink. Na żywo występuje z takimi artystami jak Kali, Kamel oraz z duetem Bas Tajpan/Bob One. Od kilku lat jest jednym z dwóch prowadzących kultowy Śląski Rap Festiwal. Obecnie regularnie gra imprezy w takich klubach jak, Mega Club, Magazyn, Królestwo, VHS, Rura, Fabryka Porcelany oraz Księgarnia. Na swoim koncie ma występy wraz z Afu-ra, Keith Murray, Kękę, Paluch, Zeus, Quebonafide, i wielu innych.

Sobota, 11 sierpnia

Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
Molo przy Pogorii III godz. 19.00.
W sierpniowe sobotnie wieczory nad dąbrowskim jeziorem, w pięknych okolicznościach przyrody będzie można posłuchać standardów muzyki rozrywkowej, w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej.

The Florida Project – Letnie Kino Plenerowe
Fabryka Pełna Życia godz. 21.00.
Gatunek: dramat; kraj produkcji: USA 2017; czas trwania: 115 min
Reżyseria: Sean Baker; obsada: Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Bria Vinaite
Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech. Dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle – wściekle liliowy budynek, przypominający kiczowaty pałac z bajki. Mała rozrabiaka, razem ze swoją zbuntowaną mamą, Halley, układają sobie życie w niezwykłym miejscu, w którym przyszło im mieszkać. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie podejmuje Halley, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

Niedziela, 12 sierpnia

Noc spadających gwiazd
Pogoria III godz. 9.30.-23.00.
Warsztaty i pokazy naukowe dla najmłodszych, podchody rowerowe, nordic walking, strefa chilloutu, strefa malucha i dyskoteka z DJ’em to jedynie część atrakcji dla osób, które 12 sierpnia wezmą udział w piątej edycji Nocy Spadających Gwiazd nad jeziorem Pogoria III. Organizatorem wydarzenia jest Akademia WSB.

Bez względu na wiek i zainteresowania w tym dniu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Na plaży przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria, w specjalnym namiocie, przygotowana zostanie strefa chilloutu, gdzie przy kojących dźwiękach muzyki, w gronie znajomych, będzie można aktywnie spędzić czas, grając m.in. w gry zręcznościowe, planszowe, biorąc udział w konkursach, a także czytając swoją ulubioną książkę. Wiek nie ma znaczenia! W organizacji wydarzenia pomogą nam mali studenci Uniwersytetu Dziecięcego oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB, którzy zachęcą do wspólnej aktywności w nadchodzącym roku akademickim.

Wydarzenie rozpoczniemy od podchodów rowerowych. W pełnym przygód i zadań rajdzie rowerowym wokół Pogorii III przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji. W tym czasie dzieci będą mogły wziąć udział w odlotowych konkursach plastycznych i zawodach sportowych. Będziemy rysować kredą wszystko to, co kojarzy nam się z niebem i lataniem, a także grać w kometkę oraz kosmiczną koszykówkę. Dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody i upominki! Wieczorem, przy zaciemnionej plaży, wspólnie będziemy obserwować niebo i poszukiwać spadających gwiazd.

Ponadto w programie: zajęcia z jogi śmiechu, wykład astronomiczny i pokazy naukowe. Zabierzcie ze sobą rodzinę, znajomych, koce i dołączcie do nas w tym dniu! Ile spadających gwiazd – tyle szans na spełnienie marzeń!

Program wydarzenia:
9.30 do 23.00 – strefa chilloutu w namiocie rozstawionym na plaży przy molo – leżaki, pufy, worki sako, gry planszowe, piłkarzyki, cicha muzyka, konkursy z nagrodami
9.30 do 13.30 – międzypokoleniowe podchody rowerowe wokół Pogorii III wraz z grillem

Trasę wokół Pogorii III pokonywać będziemy w drużynach trzyosobowych. Jeśli nie mają Państwo kompletnej drużyny, z przyjemnością znajdziemy dla Państwa sympatycznego kompana. Dzieci powinny jechać w towarzystwie dorosłego opiekuna. Co kilka minut na trasę wyruszać będzie kolejna ekipa. Na trasie zaplanowano trzy punkty kontrolne z ciekawymi zadaniami do wykonania. Na mecie na każdego z uczestników czekać będzie dyplom, przydatny upominek oraz spotkanie integracyjne przy ognisku i gitarze.

Osoby zainteresowane udziałem w „podchodach rowerowych” prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się telefonicznie, pod numerem telefonu: 32 295 93 93.

14.30- 15.30 – zajęcia jogi śmiechu w namiocie na plaży
16.00- 17.30 – zajęcia dla dzieci, animacje, kolorowanki, rebusy, rysowanie kredą
16.00- 17.00 – nordic walking dla seniorów
17.30 do 18.30 – wykład z cyklu „od juniora do seniora” – „Astrolabium Kopernika, oktant i superteleskop, czyli jak odkrywano niebo dawniej i dziś”
18.30- 20.00 – dyskoteka z DJem na plaży
20.00- 21.00 – pokaz naukowy połączony z prezentacją gwiazd i galaktyk „Wszechświat bez tajemnic”
21.00 – wyłączenie oświetlenia molo
21.00 do 22.00 – obserwacja nieba i roju Perseidy
22.00 – oficjalne zakończenie pikniku
Organizatorem wydarzenia jest Akademia WSB, partnerem inicjatywy jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj więcej

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Wiadomości

Wyjątkowe książki dla pacjentek onkologicznych

Komunikaty

przetarg na najem przy ul. Żeglarskiej

Strona główna

W Dąbrowie Górniczej działa Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży