10 sierpnia 2018

Nie tylko spadające gwiazdy

Fabryka Pełna Życia oraz Pogoria, to dwa miejsca, gdzie koniecznie trzeba przyjść podczas weekendu.

Piątek, 10 sierpnia

Szalone lokomotywy
Filia nr 5 MBP ul. Piłsudskiego 32 godz. 11.00.-13.00.
Zajęcia kreatywne dla najmłodszych, w czasie których, dzieci będą miały okazję zbudować maszyny z różnych materiałów.

Poznaj Pana Kuleczkę
Filia nr 18 MBP ul. Legionów Polskich 131a godz. 11.00.-12.30.
Poznając Pana Kuleczkę, dzieci odbędą fascynującą podróż do świata dziecięcej literatury.

Arcypalce
Filia nr 20 ul. Topolowa 32 godz. 12.00.-15.00.
Obrazki tworzone odciskami palców i dłoni, to doskonała propozycja dla dzieci, by pobudzić ich kreatywność i wyobraźnię.

Eko-wyobraźnia
Miejska Biblioteka Publiczna ul. Kościuszki 25 godz. 13.00.-14.00.
Dzieci będą musiały puścić wodze fantazji, by wyczarować ciekawe przedmioty z materiałów recyklingowych.

Miasto idealne
Fabryka Pełna Życia godz. 15.00.-18.00.
A gdyby tak miasto stworzyć od nowa? Tworzenie makiety idealnego miasta zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wspólna praca przyczyni się do powstania wspólnego projektu. Uczestnicy poznają podstawy pracy architekta i stworzą makietę idealnego miasta z dostępnych materiałów (pudła, papier, tuby kartonowe, tektura, rury plastikowe, butelki itp.). Kreatywne zajęcia dla całej rodziny.

DJ Roka
Fabryka Pełna Życia godz. 18.00.
W piątek na Fabryce Pełnej Życia będzie czad. Zagra dla Was Dj Roka.

Na scenie od 2010 roku, w swoich setach łączy klasyczne rapowe oraz funkowe numery z gorącymi nowoczesnymi trapowymi remixami oraz szeroko pojmowaną muzyką elektroniczną w stylu Disclosure, Mr.Carmack, czy Kaytranada. Jego skrecze i cuty zasiliły wiele krajowych produkcji. Współtwórca Kollabo.pl, Beatbattlepoland, Brudnepoludnie.pl czy cyklu imprez PurpleDrink. Na żywo występuje z takimi artystami jak Kali, Kamel oraz z duetem Bas Tajpan/Bob One. Od kilku lat jest jednym z dwóch prowadzących kultowy Śląski Rap Festiwal. Obecnie regularnie gra imprezy w takich klubach jak, Mega Club, Magazyn, Królestwo, VHS, Rura, Fabryka Porcelany oraz Księgarnia. Na swoim koncie ma występy wraz z Afu-ra, Keith Murray, Kękę, Paluch, Zeus, Quebonafide, i wielu innych.

Sobota, 11 sierpnia

Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
Molo przy Pogorii III godz. 19.00.
W sierpniowe sobotnie wieczory nad dąbrowskim jeziorem, w pięknych okolicznościach przyrody będzie można posłuchać standardów muzyki rozrywkowej, w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej.

The Florida Project – Letnie Kino Plenerowe
Fabryka Pełna Życia godz. 21.00.
Gatunek: dramat; kraj produkcji: USA 2017; czas trwania: 115 min
Reżyseria: Sean Baker; obsada: Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Bria Vinaite
Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech. Dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle – wściekle liliowy budynek, przypominający kiczowaty pałac z bajki. Mała rozrabiaka, razem ze swoją zbuntowaną mamą, Halley, układają sobie życie w niezwykłym miejscu, w którym przyszło im mieszkać. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie podejmuje Halley, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

Niedziela, 12 sierpnia

Noc spadających gwiazd
Pogoria III godz. 9.30.-23.00.
Warsztaty i pokazy naukowe dla najmłodszych, podchody rowerowe, nordic walking, strefa chilloutu, strefa malucha i dyskoteka z DJ’em to jedynie część atrakcji dla osób, które 12 sierpnia wezmą udział w piątej edycji Nocy Spadających Gwiazd nad jeziorem Pogoria III. Organizatorem wydarzenia jest Akademia WSB.

Bez względu na wiek i zainteresowania w tym dniu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Na plaży przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria, w specjalnym namiocie, przygotowana zostanie strefa chilloutu, gdzie przy kojących dźwiękach muzyki, w gronie znajomych, będzie można aktywnie spędzić czas, grając m.in. w gry zręcznościowe, planszowe, biorąc udział w konkursach, a także czytając swoją ulubioną książkę. Wiek nie ma znaczenia! W organizacji wydarzenia pomogą nam mali studenci Uniwersytetu Dziecięcego oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB, którzy zachęcą do wspólnej aktywności w nadchodzącym roku akademickim.

Wydarzenie rozpoczniemy od podchodów rowerowych. W pełnym przygód i zadań rajdzie rowerowym wokół Pogorii III przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji. W tym czasie dzieci będą mogły wziąć udział w odlotowych konkursach plastycznych i zawodach sportowych. Będziemy rysować kredą wszystko to, co kojarzy nam się z niebem i lataniem, a także grać w kometkę oraz kosmiczną koszykówkę. Dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody i upominki! Wieczorem, przy zaciemnionej plaży, wspólnie będziemy obserwować niebo i poszukiwać spadających gwiazd.

Ponadto w programie: zajęcia z jogi śmiechu, wykład astronomiczny i pokazy naukowe. Zabierzcie ze sobą rodzinę, znajomych, koce i dołączcie do nas w tym dniu! Ile spadających gwiazd – tyle szans na spełnienie marzeń!

Program wydarzenia:
9.30 do 23.00 – strefa chilloutu w namiocie rozstawionym na plaży przy molo – leżaki, pufy, worki sako, gry planszowe, piłkarzyki, cicha muzyka, konkursy z nagrodami
9.30 do 13.30 – międzypokoleniowe podchody rowerowe wokół Pogorii III wraz z grillem

Trasę wokół Pogorii III pokonywać będziemy w drużynach trzyosobowych. Jeśli nie mają Państwo kompletnej drużyny, z przyjemnością znajdziemy dla Państwa sympatycznego kompana. Dzieci powinny jechać w towarzystwie dorosłego opiekuna. Co kilka minut na trasę wyruszać będzie kolejna ekipa. Na trasie zaplanowano trzy punkty kontrolne z ciekawymi zadaniami do wykonania. Na mecie na każdego z uczestników czekać będzie dyplom, przydatny upominek oraz spotkanie integracyjne przy ognisku i gitarze.

Osoby zainteresowane udziałem w „podchodach rowerowych” prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się telefonicznie, pod numerem telefonu: 32 295 93 93.

14.30- 15.30 – zajęcia jogi śmiechu w namiocie na plaży
16.00- 17.30 – zajęcia dla dzieci, animacje, kolorowanki, rebusy, rysowanie kredą
16.00- 17.00 – nordic walking dla seniorów
17.30 do 18.30 – wykład z cyklu „od juniora do seniora” – „Astrolabium Kopernika, oktant i superteleskop, czyli jak odkrywano niebo dawniej i dziś”
18.30- 20.00 – dyskoteka z DJem na plaży
20.00- 21.00 – pokaz naukowy połączony z prezentacją gwiazd i galaktyk „Wszechświat bez tajemnic”
21.00 – wyłączenie oświetlenia molo
21.00 do 22.00 – obserwacja nieba i roju Perseidy
22.00 – oficjalne zakończenie pikniku
Organizatorem wydarzenia jest Akademia WSB, partnerem inicjatywy jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj więcej

Wiadomości

Dopłaty do wody i ścieków

Wiadomości

Pomogą w walce z pijanymi kierowcami

Rekreacja

Nagrodzeni w sporcie

Wiadomości

Dwa budżety dla dąbrowian