Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 października 2023

„Nauczyciel na medal”. Oświatowe święto inne niż wszystkie

Drukuj

Aktywnie, w ruchu i z myślą o potrzebujących. Tak w skrócie można opisać wydarzenie „Nauczyciel na medal”, które z okazji Dnia Edukacji Narodowej zagościło nad Pogorią III.

Oświatowe święto można obchodzić tradycyjnie – podczas uroczystych akademii, z kwiatami i dyplomami. Można też spędzać je nietypowo. I tak właśnie było w sobotę w rejonie Pogorii, gdzie zorganizowano wydarzenie „Nauczyciel na medal”. W jego ramach odbył się bieg i marsz nordic walking wokół jeziora, zbiórka pieniędzy na rzecz niepełnosprawnych, zajęcia dla dzieci i loteria z nagrodami.

– 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, a „Nauczyciel na medal” to wydarzenie skierowane przede wszystkim do nauczycieli i pracowników oświaty. Jego głównym celem była integracja środowiska, a także promocja aktywnego i zdrowego trybu życia. Impreza była też otwarta dla innych, bo przecież każdy w jakimś sensie jest nauczycielem – kogoś uczy, komuś doradza, wychowuje czy wspiera. Nad Pogorią można było dobrze się bawić, wylosować atrakcyjne nagrody, ale też zrobić coś dla potrzebujących. Chodzi o kwestę na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, którą na co dzień zajmuje się stowarzyszenie „Razem do celu”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji, a także tym, którzy byli z nami, przeszli czy przebiegli trasę, miło spędzili czas i przyłączyli się do kwesty – mówią Karolina Kacuga i Ewa Lewicka, inicjatorki i organizatorki biegu, nauczycielki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Na niema 100 uczestników na mecie czekały pamiątkowe, ręcznie robione, ceramiczne medale. Każdy, kto wsparł kwestę, otrzymał kupon na loterię, w której do wylosowania były liczne nagrody.

„Nauczyciel na medal” to impreza, która odbyła się dzięki pomocy sponsorów i partnerów. Na wsparcie wydarzenia zdecydowali się Centrum Sportu i Rekreacji, Miasto Dąbrowa Górnicza, URSA Polska, kino Helios, MKS Dąbrowa Górnicza, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, Ale Fajnie, Animatorka Olkaa, Pracownia Ceramiki Artystycznej „Ceramiczna Pomarańcza”, Centrum Edukacji i Rozwoju „Tiger”, SK hi-tech battery materials Poland.

Stowarzyszenie dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „Razem do celu” (KRS: 0000114587) jest organizacją pożytku publicznego. Działa w Dąbrowie Górniczej i skupia się na wszechstronnym wsparciu i pomocy przede wszystkim wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj więcej

Rekreacja

Spotkanie z Treflem w TV

Komunikaty

najem i dzierżawa

Wiadomości

Uczniowie podstawówek mogą napisać „List do św. Mikołaja”

Biznes

„Lokal na start” po raz dziewiąty czeka na przedsiębiorców