Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 stycznia 2022

Naucz się naprawiać rower

Drukuj

Jak szybko wymienić popsutą dętkę, naprawić łańcuch czy wyregulować źle działającą przerzutkę? Tego będzie można się nauczyć podczas bezpłatnych szkoleń, organizowanych przez laureatów konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”.

Szkolenia z podstawowej naprawy rowerów, prowadzone przez właścicieli „Serwisu rowerowego Szymon i Tomasz”, odbędą się 27 stycznia i 3 lutego. Dodatkowe informacje i zapisy na stronie fb.me/e/2Y3GNF52t Liczba miejsc ograniczona.

Chociaż na razie mamy zimę i możliwości jazdy jednośladem są ograniczone, to na pewno wiedza i umiejętności techniczne przydadzą się podczas sezonu wiosenno-letniego.

Szymon Skubiszewski, współwłaściciel serwisu, w listopadzie uplasował się na III miejscu miejskiego konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”.

– Z moim wspólnikiem Tomaszem prowadzimy serwis rowerowy. W naszym biznesie chodzi o to, że dbamy o rowery klientów, a nie tylko je naprawiamy. Zadowolony klient to taki, który czerpie przyjemność z jazdy i może jeździć bezpiecznie. Oprócz przeglądów czy napraw można do nas zwrócić się po radę w sprawie konserwacji czy ulepszania sprzętu. Oferujemy też przechowalnię rowerów – mówił.

Konkurs „Model biznesowy dla Dąbrowy” to propozycja dla tych, którzy mają dobrze przemyślany pomysł na biznes i zaplanowane działania, jak wprowadzić go w życie. Jego celem jest rozwój przedsiębiorczości w mieście. Do jego zeszłorocznej, drugiej edycji, zgłaszać mogli się ci, którzy myślą o rozkręceniu działalności gospodarczej, a także osoby które prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat. Chodziło w nim o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego, które będzie realizowane w Dąbrowie Górniczej. Pula nagród w konkursie wyniosła 63 tys. zł.

W pierwszej fazie, do której zgłosiło się 13 osób, należało przedstawić swój model biznesowy i przejść szkolenie online. Przed tym do dyspozycji były bezpłatne porady i konsultacje w Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Zakwalifikowanych do drugiego etapu czekały warsztat z prezentacji. Finaliści wystąpili podczas gali w Pałacu Kultury Zagłębia. Każdy z nich przedstawił prezentację na temat swojego biznesu, później odpowiadał na pytania jurorów i publiczności. Za trzy czołowe miejsca przyznano nagrody pieniężne. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody od sponsorów i partnerów konkursu, m.in. szkolenia językowe i wsparcie marketingowe.

Głównym organizatorem konkursu było miasto Dąbrowa Górnicza, a partnerami i sponsorami Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., PKO Bank Polski S.A., Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej, agencja reklamowa MOM STUDIO Sp. z o.o., Centrum Kempingowe ALL FOR CAMP, JACO.PRO – broker nowych technologii i marketingu, Active Point, British School – Ogólnopolska Szkoła Językowa, Nemo – Wodny Świat Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o., UX WEB – agencja interaktywna i reklamowa, English Club – Klub Językowy, Loud & Proud. W jury zasiedli m.in. przedstawiciele KSSE S.A., banku PKO, Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej, a także reprezentanci instytucji wspierających biznes.A

Czytaj więcej

Wiadomości

Woda i ścieki w Dąbrowie Górniczej tańsze niż w innych miastach

Strona główna

Sportowe sukcesy nagrodzone

Wiadomości

Asystent pomoże rodzicom niepełnosprawnych dzieci. Można się zgłaszać

Biznes

Ruszył konkurs dla innowacyjnych firm