Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
29 marca 2018

Nasi z Pjongczangu

Drukuj

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej uroczyście podziękowano dwóm dąbrowskim zawodnikom, reprezentującym Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Życzenia, kwiaty i pamiątkowe statuetki przekazali olimpijczykom Agnieszka Pasternak, przewodnicząca Rady Miejskiej oraz Zbigniew Podraza, prezydent miasta.

 

Sylwetki naszych sportowców

Maciej Krężel – dąbrowianin, zawodnik sekcji narciarstwa alpejskiego Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych w Katowicach (dysfunkcja narządu wzroku). Reprezentant kadry narodowej Polski osób niepełnosprawnych w narciarstwie alpejskim. Od ponad 10 lat regularnie odnoszący sukcesy w zawodach rangi Pucharu Świata i Europy. Uczestnik Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Vancouver, Soczi  (V miejsca w super kombinacji i slalomie ) i Pjongczang ( VI miejsce w super kombinacji ). Zdobywca Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim  w 2014r. i 2017r., wielokrotny Mistrz Polski.

Za wysokie wyniki sportowe uzyskiwane w międzynarodowej  i krajowej rywalizacji sportowej,  Maciej Krężel był wielokrotnie nagradzany przez Prezydenta Miasta nagrodami pieniężnymi za osiągnięcia sportowe, od wielu lat regularnie otrzymuje stypendium miejskie sportowe przyznawane za wysoki poziom sportowy reprezentowany w międzynarodowych zawodach, w których promuje nie tylko Polskę, ale również swoje rodzinną Dąbrowę Górniczą.

Arnold Zdebiak mieszkaniec Dąbrowy Górniczej urodzony Żarach, absolwent Zespołu Szkół Sportowych, gdzie trenował lekkoatletykę, specjalizował się w biegach sprinterskich. Po zakończeniu studiów magisterskich na AGH w Krakowie miał zakończyć karierę lekkoatlety. Postanowił jednak sprawdzić się jeszcze w bobslejach, ponieważ wielu, a może nawet większość spośród bobsleistów to lekkoatleci.Teraz studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, jest dąbrowskim stypendystą sportowym.

W Pjongczangu polska czwórka bobslejowa w składzie Mateusz Luty, Arnold Zdebiak, Łukasz Miedzik, Grzegorz Kossakowski zajęła rewelacyjne 13 miejsce,  najwyższe w historii polskich bobslei na Igrzyskach Olimpijskich. Jest to ogromny sukces również z uwagi na to, że w całej finałowej dwudziestce byli jedną z dwóch reprezentacji, która nie ma własnego toru bobslejowego. Druga to Wielka Brytania, która zajęła… 4 miejsce za nimi!

Czytaj więcej

Biznes

W DIP w marcu nie zabraknie interesujących propozycji

Komunikaty

Trwa rekrutacja do miejskich przedszkoli

Wiadomości

Wyjątkowe body dla maluszków urodzonych w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia