Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
4 lipca 2018

Najlepsza Przestrzeń Województwa Śląskiego

Drukuj

Już po raz dziewiętnasty Urząd Marszałkowski w Katowicach ogłosił konkurs na Najlepszą Przestrzeń Województwa Śląskiego. Wśród nominowanych z naszego regionu znalazła się modernizacja placu zabaw przy ul. Tysiąclecia w Dąbrowie Górniczej.

 

Celem inwestycji było utworzenie miejsca wypoczynku i aktywności rodzinnej. Powierzchnia 6700 m2 objęta modernizacją, pozwoliła na utworzenie kompleksowego miejsca spotkań dla całych rodzin. Obiekt podzielony został na trzy strefy.

Pierwsza z nich, z kolorowymi urządzeniami zabawowymi, przeznaczona jest dla dzieci młodszych. Jest ona wyposażona w urządzenia do zabawy piaskiem znajdujące się pod żaglem, który w słoneczne dni daje cień i ochłodę. Ponadto zamontowany jest tam również zestaw zabawowy przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Atrakcją drugiej strefy, dla dzieci starszych, są urządzenia linarne oraz urządzenia do ćwiczenia równowagi.

W trzeciej strefie zamontowane zostały stoły do gry w chińczyka, szachy i tenisa stołowego. Zapewniają one relaks dla osób starszych. Ponadto, na obiekcie istnieje boisko trawiaste odgrodzone piłkochwytami.

Cały obiekt wyposażony jest w ławki, stojaki na rowery oraz pergole, które obsadzone pięknymi kwiatami w okresie wiosenno – letnim cieszyć będą oko oraz dawać schronienie przed upałem. Innowacją jest ustawienie na obiekcie ławek dla matek karmiących, wyposażonych w przewijaki. Ponadto specjalne przygotowanie terenu w postaci utworzenia pagórków obsianych trawą, stwarza możliwość spędzenia miłych chwil na świeżym powietrzu. Cały obiekt wyposażony jest w ciągi komunikacyjne z kostki betonowej, co umożliwia swobodne poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich bądź matkom z wózkami dziecięcymi. Pod urządzeniami zabawowymi zastosowano bezpieczną nawierzchnię z mat przerostowych. Stworzenie nowoczesnego placu zabaw sprzyja kreatywnej zabawie, stymulując rozwój psycho – ruchowy dzieci. Natomiast urządzenia dostosowane dla osób niepełnosprawnych sprzyjają integracji.

Plebiscyt internautów polega na wskazaniu i przyznaniu punktów trzem wybranym realizacjom – od 3 do 1 punktu. Głosowanie trwa do końca lipca, a wśród głosujących Urząd Marszałkowski rozlosuje nagrody rzeczowe.

Wyniki głosowania internetowego nie mają jednak wpływu na werdykt jury, które rozstrzygnie o przyznaniu Nagród i Wyróżnień Marszałka Województwa Śląskiego. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej w ramach Forum Przestrzeni 17 października.

 

Głosowanie

foto: Dariusz Nowak

10

Czytaj więcej

Rekreacja

Rusza sezon kąpielowy nad Pogoriami. Nie zapominaj o zdrowym rozsądku i bezpieczeństwie

Wiadomości

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Szpakowej i ul. Rudnej

Rekreacja

Kibicuj biało-czerwonym w Fabryce Pełnej Życia