9 września 2019

Najlepsi rolkarze w parku Hallera

W dąbrowskim skateparku odbyły się Mistrzostwa Polski w jeździe agresywnej na rolkach.

Jazda agresywna polega na wykonywaniu różnorodnych trików związanych ze skokami oraz ślizgami  po murkach, rurkach czy poręczach. W sobotę skatepark w parku Hallera zgromadził czołówkę zawodników tej dyscypliny.

Uczestnicy mistrzostw zaprezentowali wiele brawurowych ewolucji, a od samego patrzenia na nie mogło zakręcić się w głowie. Na widzach i jurorach duże wrażenie robiły salta, ślizgi czy obroty wokół własnej osi, seryjnie wykonywane przez zawodników.

Mistrzostwa odbyły się w dwóch kategoriach: junior do 16 roku życia i senior. Zawodnicy wykonywali po dwa 45 sekundowe przejazdy w rundzie eliminacyjnej. Najlepsi przechodzili do finału, w którym również dwukrotnie popisywali się swoimi umiejętnościami. Zwycięzcą w kategorii junior został Szymon Ziemicki, a wśród dorosłych Tomasz Przybylik, wielokrotny mistrz Polski.

Skatepark w parku Hallera to nowa atrakcja na sportowej mapie miasta. Działa od wiosny, a sobotnie zawody były drugim oficjalnym wydarzeniem, które tam zagościło. W sierpniu odbyły się tam Drużynowe Deskorolkowe Zawody Klubowe.

Skatepark znajduje się w rejonie Centrum Formy i aquaparku Nemo – Świat Rozrywki. To drugi tego rodzaju obiekt w Dąbrowie Górniczej. Pierwszy działa od 2012r. na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych na Zielonej.

Organizatorami Mistrzostw Polski w jeździe agresywnej na rolkach byli: Skate Room Dąbrowa Górnicza, BXP event, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Zmagania odbyły się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Mistrzostwa Polski w Jezdzie Agresywnej na Rolkach 2019 – Dąbrowa Górnicza

Opublikowany przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich Sobota, 7 września 2019

 

Czytaj więcej

Wiadomości

Mundurowi pilnują przestrzegania zakazów

Centrum przesiadkowe, tunel i parkingi

Mieszkańcy dla medyków – drukują maski 3D

Zamknij drzwi, otwierając serce, czyli zdrowy rozsądek w czasach pandemii