Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
11 czerwca 2018

Nagrody rozdane!

Drukuj

Za nami ostatni finał ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj. Pięć placówek oświatowych, 60 klas/grup przedszkolnych, blisko tysiąc uczestników i ponad 23 tysiące przejazdów do szkół. To bilans kampanii Rowerowy Maj w Dąbrowie Górniczej. Było znakomicie, frekwencje wyniosła 48%, pogoda dopisała i wszystko wskazuje na to, że rowery, hulajnogi, deski i rolki towarzyszyć będą nam i w innych miesiącach.

Przypomnijmy 7 maja w Dąbrowie Górniczej, jak i w innych 30 miastach w całym kraju rozpoczęła się wielka rowerowa rywalizacja. W naszym mieście o atrakcyjne rowerowe akcesoria i grupowe wyjście do kina Helios walczyli uczniowie i przedszkolaki z Przedszkola nr 6, 12 i 14,   ze Szkoły Podstawowej nr 20 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 oraz nauczyciele i pracownicy placówek. Codziennie przez 18 dni  po zaliczonym porannym przejeździe do placówki każdy z uczestników rowerowej zabawy z wielkim zapałem przyklejał kolejną naklejkę w swojej rowerowej książeczce. Nad sprawnym przebiegiem akcji w każdej placówce czuwali koordynatorzy szkolni.

Zabawa zakończyła się 30 maja i wówczas poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji kampanii społecznej Rowerowy Maj. Nagrody powędrowały do uczestników podczas pięciu finałów zorganizowanych kolejno w każdej placówce. Uczestników odwiedzili Marcin Bazylak, I zastępca prezydenta miasta oraz Damian Rutkowski, zastępca prezydenta miasta. Finały odbywały się 5 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7, 6 czerwca w Przedszkolu nr 12, w czwartek 7 czerwca  w Szkole Podstawowej nr 20 oraz Przedszkolu nr 6. Ostatnie nagrody, dyplomy oraz vouchery do kina przyznane zostały 11 czerwca przedszkolakom z Przedszkola nr 14. Uhonorowano każdego uczestnika kampanii, który choć raz dotarł do swojej placówki na rowerze, hulajnodze bądź desce. Dla najaktywniejszych były oczywiście rowerowe nagrody.

Poza świetną zabawą i rywalizacją dzieci miały okazję także zdobyć wiedzę nt. bezpiecznego poruszania się na drodze czy udzielania pierwszej pomocy.  O sferę edukacyjną zadbali pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Pracownicy WORD odwiedzili każdą zarejestrowaną w akcji placówkę i przeprowadzili warsztaty z zakresu bezpieczeństwa, co jest elementem zainaugurowanego przez Zbigniewa Podrazę, programu Bezpieczna Dąbrowa.

 

 

Partnerzy:

                    

 

 

Czytaj więcej

Biznes

„Twój model biznesowy”. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Wiadomości

Weekend w mieście

Strona główna

Konkurs plastyczny na plakat promujący jazdę rowerem

Biznes

Kolejni przedsiębiorcy w gronie laureatów Konkursu im. Adamieckiego