9 października 2018

Dąbrowa w samorządowej czołówce

Znamy laureatów XIV Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej. Podczas wczorajszej Gali Samorządowej nagrodzona została Dąbrowa Górnicza, która znalazła się na ósmym miejscu wśród miast na prawach powiatu.

Podczas gali przyznano także Nagrodę im. Jerzego Regulskiego za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego i wzmacniania samorządności terytorialnej. W kategorii Aktywność Obywatelska otrzymał ją Marcin Bazylak, I zastępca prezydenta miasta.

– Dla mnie nagroda ta ma szczególne i osobiste znaczenie. Odebrałem ją z rąk córki profesora Regulskiego. Profesora, którego miałem okazję poznać osobiście oraz wielokrotnie rozmawiać z nim na temat społeczeństwa obywatelskiego i tego jak budujemy je w Dąbrowie Górniczej – mówił wkrótce po odebraniu nagrody Marcin Bazylak, I zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej.

– Dziękuję za to wyróżnienie i gwarantuję, że jest ono najlepszą mobilizacją do dalszej wytężonej pracy.

Ranking „Rzeczpospolitej” nagradza najlepsze polskie samorządy w trzech kategoriach: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.
W tegorocznej edycji oceniano m.in. poziom wydatków na ochronę środowiska, transport, kulturę, czy danych zbieranych przez Główny Urząd Statystyczny. Sprawdzano efektywność działań samorządów na rzecz lokalnych społeczności w trzech podstawowych obszarach: trwałości środowiskowej, społecznej i ekonomicznej i dodano kryterium: jakość zarządzania.

więcej nt. rankingu

Czytaj więcej

Rekreacja

Bądź bezpieczny!

Wiadomości

Dąbrowski Dzień Seniora za nami

Wiadomości

Czerwcowy jarmark staroci

Wiadomości

Uważaj na burze