Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
20 marca 2019

Nad Pogorię III lepiej nie jechać autem

Drukuj

W czwartek, 21 marca zacznie się przebudowa dróg dojazdowych do Pogorii III. Dojazd nad jezioro samochodem i parkowanie tam będą utrudnione, dlatego najwygodniej będzie podjechać rowerem lub autobusem.

Ulica Siewierska zostanie zamknięta. Do wyłączonego w połowie parkingu CSiR dojechać będzie można ulicami Konopnickiej i Malinowe Górki. Najlepiej jednak samochód zostawić w domu lub zaparkować np. przy ul. Zakładowej.

Rozpoczynające się prace, te najbardziej newralgiczne, potrwają do czerwca, tak aby nowy układ komunikacyjny mógł zostać udostępniony przed kulminacją sezonu letniego nad Pogorią III. Pozostałe prace wchodzące w zakres zadania potrwają do jesieni. W pierwszej kolejności czasowo zamknięta zostanie ulica Siewierska. Możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji. Dojazd do parkingu CSiR będzie się odbywał wyznaczonym, dwukierunkowym objazdem od strony skrzyżowania ul. Konopnickiej i Olszowej. Prace wymuszą czasowe ograniczenie przestrzeni parkingowej, dlatego lepiej zrezygnować z jazdy samochodem.

W ramach inwestycji całkowicie zostanie przebudowany układ komunikacyjny w rejonie skrzyżowań ulic Konopnickiej i Olszowej oraz ulic Olszowej, Granicznej i Siewierskiej. W obu tych miejscach powstaną ronda. W całości przebudowana zostanie ul. Siewierska i Malinowe Górki oraz dotychczasowy wyjazd z parkingu i dojazd do ul. Konopnickiej, gdzie powstanie zupełnie nowa droga. Zbudowane zostaną drogi rowerowe, miejsca postojowe, powstanie nowe oświetlenie oraz nowy przystanek autobusowy bezpośrednio przy obecnym parkingu nad Pogorią III. W ul. Siewierskiej wykonana zostanie kanalizacja. Po zakończeniu prac związanych z układem komunikacyjnym uporządkowane zostaną również boczne odcinki ul. Siewierskiej.

Wartość całego zadania to 12,1 mln zł, a wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Drogopol-ZW Sp. z o.o.

Ze względu na zakres prowadzonych prac, do połowy roku rejon Pogorii III wyłączony będzie z organizacji imprez sportowych i rekreacyjnych, dlatego m.in. Dębowy Maj Festiwal w bardzo dużej mierze odbywać się będzie w parku Zielona, a także na terenie Fabryki Pełnej Życia. Po zakończeniu inwestycji związanej z przebudową układu komunikacyjnego organizowane wydarzenia „wrócą” nad Pogorię.

(ste)

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Wiadomości

Na dwa miesiące ciężarówki wracają na Strzemieszycką

Wiadomości

Poczuj magię Świąt w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Mikołajki w Dąbrowie Górniczej