Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
22 maja 2018

Na dwóch kółkach do Siewierza

Drukuj

15 maja uczniowie klas VI Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 7 wzięli udział w w wycieczce zorganizowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego Wojciecha Czaplę i Roberta Korczyńskiego.

– Trasa rozpoczęła się wyjazdem spod ZSP nr 7 i wiodła przez lasy trzebiesławickie aż do zamku Biskupiego w Siewierzu. Zwiedzanie zamku połączone było z tradycyjnymi lodami na rynku siewierskim. W drodze powrotnej mijaliśmy Sulików, Karsów. Kolejnym etapem był przejazd ścieżką rowerową dookoła Pogori IV. Wycieczkę ukończyliśmy po 40 km docierając do ZSP nr 7 – mówią uczestnicy.

****

Od 7 maja blisko tysiąc przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz najbardziej aktywnych nauczycieli codziennie drogę do szkoły pokonują rowerem, hulajnogą, na deskorolce, rolkach bądź wrotkach. A na potwierdzenie codziennych dojazdów zbierają specjalne naklejki i wklejają je do swych książeczek.

W ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj bierze udział pięć dąbrowskich placówek: Przedszkole nr 6, 12 i 14, Szkoła Podstawowa nr 20 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7.

30 maja okaże się komu udało się zaliczyć najwięcej dojazdów, kto zasługuje na miano najbardziej aktywnej grupy a przy okazji kto poprawi swą kondycję bądź umiejętności.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Przez cały miesiąc uczestnicy Rowerowego Maju dużo się ruszają, świetnie bawią, rywalizują, ale i uczą. Najważniejsze, aby było bezpiecznie i aktywnie.

W ramach trwającej kampanii Rowerowy Maj, dąbrowskie placówki uczestniczące w akcji odwiedzają pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Dzieciaki poznają zasady ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się na rowerze i udzielania pierwszej pomocy. To element zainaugurowanego przez Zbigniewa Podrazę, programu Bezpieczna Dąbrowa.

Na zakończenie kampanii każdy z uczestników otrzyma niespodzianki, a dla najaktywniejszych przewidziano dodatkowe nagrody! Poza drobnymi gadżetami i upominkami dla uczestników kampanii, dąbrowskie kino Helios, które bierze udział w akcji jako partner, ufunduje dla najaktywniejszej grupy z każdej placówki seans filmowy, w technologii 2D.

Trzymamy kciuki i kibicujemy!

Partnerzy:

                    

 

7

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Dąbrowski bus dla seniora. Nowy numer i nieco niższe opłaty

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Rekreacja

MKS ostatni raz w rundzie zasadniczej zagra u siebie