Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
26 kwietnia 2019

Muzyczna Dąbrowa na majówkę

Drukuj

Tegoroczna majówka będzie eksplozją muzyki w naszym mieście. Przez dwa dni w Fabryce Pełnej Życia zaprezentuje się aż 10 fantastycznych zespołów. Na wszystkie koncerty serdecznie zapraszamy! Wstęp jest oczywiście wolny. Poniżej znajdziecie dokładną rozpiskę oraz krótki opis tych właśnie kapel.

1 maja – środa:

W ramach koncertu Rock Wolności zagrają:

18.00 Tomek Lipiński („Nie mów mi, co jest dobre, a co złe”, przy czym my wiemy, że Tomek Lipiński z zespołem to dobry Rock Wolności. Izrael, Tilt, Brygada Kryzys, Fotoness, autor muzyki filmowej (m.in. do fllmu Psy 2)… To tylko niektóre z dokonań rockowego artysty)

18.50 Róże Europy (wyrosły w Jarocinie! A w 1992 roku z list przebojów nie schodził ich hit pt. „Jedwab”, w którym debiutowała nieznana jeszcze Edyta Bartosiewicz)

19.40 Kobranocka (Początki, czyli Latający Pisuar. Historia powstania zespołu Kobranocka sięga roku 1984, kiedy to na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego w Toruniu znalazł się z przyczyn militarnych Andrzej Kraiński, wkrótce szerzej znany jako Kobra. Po drugiej stronie biurka siedział Andrzej Marek Michorzewski, który pokazał Kobrze swoje teksty. Był między nimi „List z pola boju”. Po przeczytaniu tekstów jedynym wyjściem było założenie zespołu, wtedy o nazwie „Latający Pisuar”)

20.30 Chłopcy z Placu Broni (Zespół reaktywował się w 15 rocznice śmierci lidera zespołu Bogdana Łyszkiewicza. Powrócił z inicjatywy dobrego serca i pozytywnych wibracji jakie niosą utwory nieżyjącego lidera grupy. Chcąc jak najdłużej zatrzymać w pamięci te wspaniałe piosenki o miłości, pokoju, wolności i przyjaźni postanowili wraz z grupą przyjaciół reaktywować zespół wykonując jego największe przeboje: „O Ela”, „Kocham Cię”, „Aeroplan”, „Kocham Wolność” i wiele innych piosenek)

21.20 Sztywny Pal Azji (Formacja powstała w 1986 roku w Chorzowie. Utwory takie jak „Wieża radości wieża samotności”, „Spotkanie z…”, „Nasze reggae”, „Kolor czerwony” i „Kurort” mówią same za siebie)

2 maja – czwartek

17.00 Cartel (Historia zespołu Anity i Jaśka sięga 2016 roku. Przez kilka ostatnich lat zmieniała się nazwa i skład, ale koniec końców jako, że lubią się afiszować, a w ich żyłach płynie gorąca krew…padło na Afisz tyle, że po hiszpańsku)

18.15 Przemek Smolarski z zespołem (Kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista. Związany jest z muzyką od zawsze. Gra i śpiewa od ponad 20 lat, obecnie przygotowuje się wraz z zespołem do nagrania autorskiej płyty)

19.30 Niadara (Urodzeni gdzieś pośród słonecznych wzgórz Kalifornii, a przynajmniej tak im się wydaje. Chłopaki nie potrafią grać ciszej, nie umieją nie dać z siebie wszystkiego i definitywnie nie lubią nie zostawiać niedosytu)

21.00 Transgresja (Transgresja – śląsko-dąbrowski zespół, grający szeroko pojęty alternatywny, ciężki rock/metal. Założony w 2015 roku, po okresie przygotowywania materiału, zadebiutował na scenie w lutym 2016. Niedługo później światło dzienne ujrzało pierwsze demo zespołu – „Ludzie atomów masowej destrukcji” – zawierające trzy utwory nagrane na tzw. „setkę”. Zgodnie z duchem transgresjonizmu – przekraczania granic, łamania utartych schematów – muzyka Transgresji, czerpiąca inspiracje z wielu różnorodnych źródeł, nie daje się łatwo zaszufladkować w jednym gatunku)

Zapraszamy do Fabryki Pełnej Życia!

Czytaj więcej

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Wiadomości

Wyjątkowe książki dla pacjentek onkologicznych

Komunikaty

przetarg na najem przy ul. Żeglarskiej

Strona główna

W Dąbrowie Górniczej działa Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży