Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
2 listopada 2018

Modernizowany i zielony Manhattan

Drukuj

Jeszcze w tym roku zakończy się przebudowa osiedla Manhattan. Duże blokowisko zyskało nową jakość. Stało się bardziej zielone i przyjazne mieszkańcom.

Umowa zakładała zakończenie prac w maju 2019, jednak wysokie zaawansowanie robót daje nadzieję na skrócenie terminu o blisko pół roku. Prace budowlane prowadzone są w oparciu o projekt, który w 2015 roku poddany został konsultacjom z mieszkańcami.

Także w trakcie prowadzonej już przebudowy na bieżąco uwzględniano propozycje, które wnosili mieszkańcy. I tak, aby uniknąć wycinki drzew, tak ważnych dla dąbrowian, zmodyfikowany został układ komunikacyjny, a liczbę miejsc dla niepełnosprawnych zwiększono dwukrotnie do 28. Ponieważ mieszkańcom szczególnie zależało na zwiększeniu liczby miejsc parkingowych, ale z zachowaniem parkowego i rekreacyjnego charakteru niektórych przestrzeni, udało się także zaplanować dodatkowe, poza 100 projektowanymi, nasadzenia. To dzięki wspólnym rozmowom, uczestnictwu i zaangażowaniu mieszkańców, w przyszłym roku poza setką już nasadzonych młodych drzew, pojawi się dodatkowo 50 wysokich, dających cień.

W wyniku przebudowy na osiedlu Manhattan powstało ponad 500 miejsc parkingowych, nowy układ komunikacyjny, chodniki i miejsca parkingowe. Zupełnie od nowa zaaranżowany został zielony pasaż z miejscami wypoczynku dla seniorów i maluchów. W ramach kompleksowej przebudowy zmodernizowano starą i częściowo niewydolną kanalizację. Jeszcze jesienią, w nowym miejscu, powstanie duży plac zabaw dla najmłodszych i nieco starszych dzieci. Na osiedlu pojawi się boisko do streetballa, dwa miejsca do gry w bule oraz placyki ze stołami do gier.

Trwają nasadzenia kilku tysięcy krzewów. Dodatkowo, dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa po zmroku, powstanie nowe oświetlenie, a stare zostanie wymienione. Na całym osiedlu Sikorskiego pojawią się nowe aranżacje zieleni i kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych trawnika.

Realizacja przebudowy, która właśnie dobiega końca, kosztowała prawie 13 mln zł.

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Kasprzaka 25 i ul. Polcera

Kultura

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy Drodze Wojewódzkiej nr 790

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Siewierzu przy ul. Długiej