Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
20 grudnia 2018

Modernizacja z dofinansowaniem

Drukuj

Modernizacja ul. Kasprzaka dobiegła końca. Miasto pozyskało 1,7 mln zł dofinansowania na to przedsięwzięcie. To nie koniec zmian planowanych na tej ulicy.

Remont przeprowadzono na prawie 1,3 km odcinku, między rondem Budowniczych Huty Katowice (ul. Piłsudskiego) a ul. Młodych. Zadanie objęło wymianę podbudowy, mocno zniszczonej i połatanej nawierzchni, wymianę krawężników oraz odwodnienie ulicy. Ujednolicono szerokości poszczególnych pasów ruchu i pasa zieleni, dokonano korekty geometrii wysp kanalizujących,  dostosowano lokalizację przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych do projektów przebudowy torowiska tramwajowego, która ma być realizowana w przyszłości. Postępowanie przetargowe na tę inwestycję prowadzą Tramwaje Śląskie.

Dla poprawy bezpieczeństwa, zwężono także jezdnie w dwóch miejscach – przed istniejącym przejściem na wysokości przystanków tramwajowych i autobusowych przy skrzyżowaniu z ul. Storczyków oraz przed projektowanym przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerzystów w rejonie Biedronki przy skręcie w drogę osiedlową. Takie rozwiązania sugerowali mieszkańcy, którzy często zwracali uwagę, że wielu kierowców lubi się tu rozpędzić. W efekcie dochodziło m.in. do potrąceń pieszych.

Wartość prac wyniosła 5,4 mln zł, z czego 1,7 mln zł to dofinansowanie z tzw. Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

To nie koniec inwestycji w tym rejonie. Wzdłuż  ul. Kasprzaka po stronie południowej (prawej w kierunku jazdy na hutę) na odcinku od skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Kasprzaka do skrzyżowania ulic Piłsudskiego – Kasprzaka – Zaplecze zostanie wykonana droga rowerowa oraz chodnik wraz z oświetleniem. Obecnie trwa postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy. Zakończenie prac zaplanowane jest na lipiec 2019 roku.

6

Czytaj więcej

Wiadomości

Poradnia onkologiczna w Przychodni Merkury

Biznes

II przetarg na najem przy ul. Żeglarskiej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej