Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
17 czerwca 2024

MOPT organizatorem XXIX Ogólnopolskiej Konferencji Pedagogicznej

Drukuj

Zakończenie roku szkolnego jest jednocześnie podsumowaniem sezonu artystycznego w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej. Jego wychowankowie jak co roku uczestniczyli w warsztatach plastycznych, ceramicznych, muzycznych, komputerowych, teatralnych i filmowo-artystycznych.

MOPT realizuje również międzynarodowe projekty edukacyjne „Marzenia bez granic”, „Mistrzowskie drogi uczniowskie ścieżki”, „Sztuka mówi jednym językiem”.

Jednym z ważniejszych wydarzeń w mijającym roku artystycznym była organizowana przez Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej XXIX Ogólnopolska Konferencja Pedagogiczna połączona z Walnym Zgromadzeniem Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego. Dotyczyła znaczenia edukacji artystycznej dla kondycji psychicznej młodego pokolenia. Była też podsumowaniem projektu międzynarodowego Art Sequel ,, Walls” oraz ,,Nauczanie przez doświadczanie innowacyjne podejście do edukacji w instytucjach publicznych”.

Na cykl wydarzeń w jej ramach składały się m.in. konferencja w Akademii WSB, warsztaty artystyczne w MOPT, panele dyskusyjne, wykłady, koncert, spektakl teatralny, zwiedzanie miasta. Goście z całego kraju mieli możliwość zapoznania się w ofertą edukacyjno-artystyczną, wzięli udział w wydarzeniach towarzyszących konferencji, spotkali się z Marcinem Bazylakiem – Prezydentem Dąbrowy Górniczej oraz Bożeną Borowiec – Zastępcą Prezydenta Miasta. Organizatorzy dziękując za wspaniałą energię podczas konferencji i za wspólnie wypracowane pomysły projektów edukacyjnych, liczą na ponowną możliwość wymiany doświadczeń w przyszłym roku.

Czytaj więcej

Wiadomości

Studenci opracowali modelowe zagospodarowanie terenu

Komunikaty

Wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu

Biznes

„Lokal na start” czeka do końca miesiąca

Wiadomości

Zgłoś się do akcji Zagłębie za pół ceny!