Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
6 marca 2018

MISTRZOSTWA ŚLĄSKA OHP W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

Drukuj

26 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej odbyła się już XXVII edycja Mistrzostw Śląska Ochotniczych Hufców Pracy w Halowej Piłce Nożnej. Zawody mają charakter cykliczny i już od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem  Uczestników. Organizatorem zawodów jest Śląska Wojewódzka Komenda OHP w Katowicach wraz z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania w Dąbrowie Górniczej.

W turnieju udział wzięły reprezentacje z piętnastu jednostek Śląskiej WK OHP, które zostały podzielone na trzy grupy. W każdej z grup rozegrano po dziesięć ośmiominutowych spotkań.

W pierwszej grupie zwyciężyła drużyna z Siemianowic Śląskich zdobywając 9 punktów. W grupie drugiej, pierwsze miejsce zajęła drużyna z Pyskowic zdobywając 8 punktów, a w grupie trzeciej drużyna z Pszczyny również zdobywając 9 punktów.

Drużyny te awansowały do ścisłego finału w którym rozgrywki były prowadzone systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie Mistrzem województwa Śląskiego Ochotniczych Hufców Pracy w Halowej Piłce Nożnej została drużyna z Pszczyny. Drugie miejsce zajęły Pyskowice, a trzecie Siemianowice Śląskie. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, nagrody i medale wręczane przez zastępcę Komendanta Śląskiej WK OHP Łukasz Norka, specjalistę WK OHP Jolantę Miśkowicz oraz wychowawcę Andrzeja Wyrozumskiego.

Najlepszym strzelcem turnieju został Kamil Łapkiewicz z Siemianowic Śląskich strzelając osiem bramek. W kategorii najlepszego zawodnika turnieju zwyciężył Żemła Błażej z Pszczyny, a najlepszym bramkarzem okazał się Dominik Mania z Pyskowic.

Nad sprawnym i prawidłowym przebiegiem sportowej rywalizacji, czuwało trzech profesjonalnych sędziów. Całokształt przedsięwzięcia miał na celu popularyzację gry w halową piłkę nożną wśród młodzieży, ukazanie młodym zasad sportowej rywalizacji i kultury kibicowania jak również promocję zdrowego i aktywnego trybu życia. Pozytywnymi aspektami organizowania tego typu zawodów jest upowszechnienie atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu, integracja młodzieży, zacieśnienie wzajemnych więzi oraz umiejętność współpracy i współzawodnictwa w zespole.

Mistrzostwa Halowe w Piłce Nożnej objęte zostały również Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniewa Podraza.

Autor tekstu: Dariusz Staroń, rzecznik prasowy Śląskiej WK OHP
Autor zdjęć: Konrad Nycz

 

 

Czytaj więcej

Wiadomości

Konferencja Siła Kobiet

Rekreacja

Koszykarze tuż za podium

Wiadomości

Pociągi i komunikacja miejska na jednym bilecie

Wiadomości

Dopisz się do stałego obwodu głosowania