Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
3 kwietnia 2024

Misja play off w toku. W czwartek starcie z Treflem

Drukuj

MKS Dąbrowa Górnicza wciąż walczy o udział w fazie play off. W czwartkowy wieczór w hali „Centrum” podejmie aktualnego wicelidera, a rezultat pojedynku będzie dla dąbrowian bardzo istotny pod kątem uplasowania się na koniec rundy zasadniczej w czołowej ósemce ligi.

Dąbrowscy koszykarze plasują się na dziewiątej lokacie. W minionej kolejce pokonali na wyjeździe Twarde Pierniki Toruń. Teraz wracają do siebie, gdzie na finiszu sezonu zasadniczego zagrają trzy spotkania. Pierwsze z nich to starcie z Treflem Sopot. Rywale MKS-u zwyciężyli ostatnio w konfrontacji z Sokołem Łańcut i umocnili się na drugim miejscu w Orlen Basket Lidze. Sopocianie to wymagający przeciwnik, o czym dąbrowianie przekonali się w pierwszej rundzie. Wówczas w Sopocie, po dogrywce, ulegli gospodarzom. W czwartek staną przed szansą zrewanżowania się za tę porażkę.

Mecz MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia. Początek o godz.19.30. Bilety dostępne online, a także w kasie hali „Centrum” w dniu spotkania.

Przy okazja meczu wśród kibiców przeprowadzona zostanie zbiórka puzzli, które trafią do potrzebujących dzieci. Poza tym osoby, które były na poniedziałkowym meczu piłkarskim Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice, za okazaniem karnetu lub wejściówki z tego spotkania mogą kupić bilet na pojedynek MKS-u z Treflem za 15 zł. 

Carvacho nr 1

W starciu z Twardymi Piernikami bardzo dobrze zaprezentował się Nicolas Carvacho, który zanotował 18 punktów i 17 zbiórek. Jego postawa nie umknęła też oficjalnemu serwisowi ekstraklasy plk.pl.

W zestawieniu dziesięciu najlepszych akcji 26.kolejki Orlen Basket Ligi Nicolas Carvacho został uznany za autora tej najlepszej.

Dąbrowscy kibice z pewnością nie mieliby nic przeciwko, gdyby podobne osiągnięcie stało się udziałem zawodnika i całej drużyny w najbliższym spotkaniu.

fot. Rafał Sobierański

Czytaj więcej

Biznes

Kolej chce połączyć Tworzeń z Gołonogiem i Strzemieszycami. Ruszyły konsultacje

Nieruchomości

Wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Komunikaty

najem i dzierżawa

Komunikaty

najem i dzierżawa nieruchomości