Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
7 lutego 2019

Mieszkania socjalne z dofinansowaniem

Drukuj

Dąbrowa Górnicza otrzyma ponad 3 mln 743 tys. zł dofinansowania do zrealizowanej w grudniu ubiegłego roku inwestycji. Decyzją zarządu województwa śląskiego dąbrowski projekt, dzięki któremu w budynku przy ulicy Łącznej 7 powstało 55 nowych mieszkań socjalnych i zagospodarowane zostało jego otoczenie, otrzyma solidne wsparcie. To blisko połowa kosztów.

W przebudowanym budynku już pojawiają się pierwsi lokatorzy. –Są to dąbrowianie, których trudna sytuacja życiowa zmusiła do korzystania z lokali socjalnych. Wielu z nich to odpowiedzialni ludzie, którzy wywiązują się z lokatorskich obowiązków oraz dbają o swoje „M” i najbliższe otoczenie. Takie postawy chcielibyśmy promować. Dlatego właśnie to oni, jako pierwsi dostali klucze do mieszkań w nowo oddawanym budynku – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Prace obejmujące przebudowę istniejącego budynku przy ulicy Łącznej trwały blisko rok. W tym czasie obiekt zmienił się nie do poznania. Nie tylko bowiem zmodernizowano go, ale dodatkowo rozbudowano o nowy segment. Teren wokół został zagospodarowany. Wykonano drogi, parkingi, sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wodociąg i niezbędną infrastrukturę.

W wyniku inwestycji powstało 55 mieszkań, w tym 36 mieszkań jednopokojowych z wiatrołapem, pokojem z aneksem kuchennym i łazienką oraz 19 mieszkań dwupokojowych.

Na parterze przygotowano dwa lokale przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Wydzielono także dwa pomieszczenia techniczne. Jeszcze w starym roku zakończone zostały prace budowlane, przeprowadzono niezbędne odbiory a budynek, będący w zarządzie MZBM został przygotowany do zasiedlenia.

***
Projekt „Przebudowa budynku przy ul. Łącznej w Dąbrowie Górniczej wraz z otoczeniem” zrealizowany został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, tj. tzw. ZIT-y).
Cała inwestycja kosztowała 7,6 mln zł

Czytaj więcej

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]

Rekreacja

Weekend w mieście

Rekreacja

Sportowych emocji ciąg dalszy

Strona główna

Wielkie święto folkloru w Dąbrowie Górniczej