7 lutego 2019

Mieszkania socjalne z dofinansowaniem

Dąbrowa Górnicza otrzyma ponad 3 mln 743 tys. zł dofinansowania do zrealizowanej w grudniu ubiegłego roku inwestycji. Decyzją zarządu województwa śląskiego dąbrowski projekt, dzięki któremu w budynku przy ulicy Łącznej 7 powstało 55 nowych mieszkań socjalnych i zagospodarowane zostało jego otoczenie, otrzyma solidne wsparcie. To blisko połowa kosztów.

W przebudowanym budynku już pojawiają się pierwsi lokatorzy. –Są to dąbrowianie, których trudna sytuacja życiowa zmusiła do korzystania z lokali socjalnych. Wielu z nich to odpowiedzialni ludzie, którzy wywiązują się z lokatorskich obowiązków oraz dbają o swoje „M” i najbliższe otoczenie. Takie postawy chcielibyśmy promować. Dlatego właśnie to oni, jako pierwsi dostali klucze do mieszkań w nowo oddawanym budynku – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Prace obejmujące przebudowę istniejącego budynku przy ulicy Łącznej trwały blisko rok. W tym czasie obiekt zmienił się nie do poznania. Nie tylko bowiem zmodernizowano go, ale dodatkowo rozbudowano o nowy segment. Teren wokół został zagospodarowany. Wykonano drogi, parkingi, sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wodociąg i niezbędną infrastrukturę.

W wyniku inwestycji powstało 55 mieszkań, w tym 36 mieszkań jednopokojowych z wiatrołapem, pokojem z aneksem kuchennym i łazienką oraz 19 mieszkań dwupokojowych.

Na parterze przygotowano dwa lokale przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Wydzielono także dwa pomieszczenia techniczne. Jeszcze w starym roku zakończone zostały prace budowlane, przeprowadzono niezbędne odbiory a budynek, będący w zarządzie MZBM został przygotowany do zasiedlenia.

***
Projekt „Przebudowa budynku przy ul. Łącznej w Dąbrowie Górniczej wraz z otoczeniem” zrealizowany został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, tj. tzw. ZIT-y).
Cała inwestycja kosztowała 7,6 mln zł

Czytaj więcej

Wiadomości

Prezydent spotkał się z przedstawicielami NGO

Wiadomości

Nowe oświetlenie na ulicach

Kultura

WEEKEND W MIEŚCIE

Wiadomości

Głosuj w konkursie Modernizacja Roku!