26 marca 2020

„Mali bohaterowie” dla mieszkańców

Płyny dezynfekcyjne, ufundowane przez niepubliczne przedszkole „Mali bohaterowie”, trafią do służb medycznych. W planach dalsza pomoc.

W czasie walki z epidemią, środki do dezynfekcji stały się bardzo pożądane. Na rosnące potrzeby szybko zareagowali właściciele niepublicznego przedszkola „Mali bohaterowie” z Dąbrowy Górniczej. Przekazali do Urzędu Miejskiego 25 l płynu do dezynfekcji rąk i 50 l płynu do dezynfekcji powierzchni, które trafią do służb medycznych i dąbrowskiego szpitala.

Na tym jednak nie koniec. Pod adresem https://zrzutka.pl/7ayjd2 uruchomiona została również zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na dalsze zakupy niezbędnych środków ochronnych. Przedsiębiorcy zadeklarowali również sfinansowanie dezynfekcji budynku, który będzie tego wymagał.  

– Wiemy, co dzieje się dookoła nas, dlatego chcemy dołożyć wszelkich starań, by jak najmocniej przeciwdziałać tej sytuacji. Chcemy, aby szkoły, przedszkola, biblioteki, urzędy i każda jednostka potrzebna temu miastu mogła jak najszybciej wrócić po tym kryzysie do działania – mówi Justyna Maj, dyrektor przedszkola. – Dlatego bardzo prosimy o dołączenie do zorganizowanej przez nasze przedszkole i siłownię Sparta Dąbrowa Górnicza – zrzutki. Prosimy o wsparcie! Jeżeli chcecie czystych parków, zdrowych szkół i przedszkoli, odkażonych urzędów – wpłaćcie na tą inicjatywę, tyle ile czujecie!

Instytucje, które potrzebują środków dezynfekujących oraz pomocy przy odkażaniu obiektów mogą kontaktować się na mail: spartadg2014@gmail.com lub tel. 795 448 527.

Czytaj więcej

Rekreacja

Wakacje na dwóch kółkach

Wiadomości

Fabryka Pełna Wydarzeń na każdy weekend wakacji!

Wiadomości

„Lokal na start” po raz trzeci

Wiadomości

Zadzwoń – specjaliści udzielą pomocy!