Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
10 lipca 2018

Lokalni herosi

Drukuj

Jeszcze do 22 lipca 2018 r. można zgłaszać pomysły w ramach konkursu grantowego „Lokalni herosi – 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości”. Celem konkursu jest wsparcie rozwoju społeczności lokalnych oraz osób, które chcą działać na rzecz swojego najbliższego otoczenia. Do rozdysponowania jest kwota 1 500 000 zł, ufundowana przez Grupę Eurocash. Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę www.herosiprzedsiebiorczosci.pl

Pomysły, które można przesyłać przez stronę internetową www.herosiprzedsiebiorczosci.pl, powinny dotyczyć lokalnego sportu, kultury, przestrzeni wspólnej, ekologii lub pomocy potrzebującym. Ważne, żeby ich realizacja, w znaczący sposób przyczyniała się do poprawy życia lokalnej społeczności.

O granty w wysokości: do 10 tys. zł, do 50 tys. zł i do 100 tys. zł brutto mogą wnioskować organizacje pozarządowe, kluby sportowe, spółdzielnie socjalne oraz instytucje publiczne takie jak: publiczne przedszkola, szkoły i biblioteki, instytucje kultury, ośrodki pomocy społecznej i domy dziecka. Partnerem zgłoszenia musi być właściciel lub współwłaściciel małoformatowego sklepu detalicznego, który między 1 marca a 22 lipca tego roku przynajmniej raz dokonał zakupów w jednej z jednostek biznesowych Eurocash S.A.

O tym, kto dostanie grant, zadecyduje głosowanie Internautów, które odbędzie się między 15 sierpnia a 14 października br. Wyniki będą znane do 9 listopada tego roku. Umowy grantowe ze zwycięzcami głosowania będzie zawierać Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Zwycięskie inicjatywy muszą być zrealizowane między 1 grudnia 2018 r. a 31 sierpnia 2019 r.

Organizatorzy konkursu planują wesprzeć realizację maksymalnie 100 inicjatyw, w tym najwyżej jednego grantu w kategorii do 100 tys. zł, do 10 grantów w kategorii do 50 tys. zł i maksymalnie 89 grantów w kategorii do 10 tys. zł.

Szczegółowe informacje o akcji „Lokalni Herosi” oraz regulamin znajdują się na stronie www.herosiprzedsiebiorczosci.pl . Zainteresowani mogą skorzystać też z pomocy Biura Obsługi Projektu „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości”, dzwoniąc pod numer tel. (22) 123 77 22 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00.

 

Czytaj więcej

Wiadomości

Na Placu Wolności stanie Farmakobus

Rekreacja

Wolne miejsca na „Aktywne wakacje w Dąbrowie Górniczej”

Strona główna

Likwidacja zatoki i przenosiny przystanku autobusowego na Łęknicach

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Majakowskiego 25