Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
2 listopada 2018

Listopadowy weekend

Drukuj

Przed nami pierwszy listopadowy weekend. W sobotę zapraszamy na wyjątkowy koncert, „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”. Nadmiar emocji można schłodzić w niedzielę razem z dąbrowskimi Morsami, którzy zanurzą się w wodach Pogorii.

sobota, 3 listopada

Wygrajmy Razem Mimo Wszystko
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00.
To kolejna edycja projektu Wygrajmy Razem Mimo Wszystko. Na scenie Pałacu Kultury Zagłębia usłyszymy wybitnych, niepełnosprawnych artystów z całej Polski przy akompaniamencie kwartetu muzycznego pod kierownictwem Krzysztofa Żesławskiego. Wszystkie utwory wpiszą się w tytuł koncertu, czyli Muzyczną Księgę Imion.
Wygrajmy Razem Mimo Wszystko to inicjatywa z wieloletnią tradycją, wspierana między innymi przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko, która podobnie jak organizacja Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej przyczynia się m.in. do rozwijania talentów muzyczno-wokalnych i aktorskich osób zmagających się z rożnymi niepełnosprawnościami.
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Dąbrowa Górnicza i ze środków PFRON.
Organizatorzy: Fundacja Wygrajmy Razem, Pałac Kultury Zagłębia
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko
Wydarzenie wspomagają także partnerzy, darczyńcy i patroni medialni.

niedziela, 4 listopada 

ZaLÓDniamy Pogorię
okolice mola przy Pogorii III, godz. 11.00
Pogoria Morsuje zaprasza na inaugurację sezonu. Organizator apeluje o przyniesienie kostek lody, aby przywołać zimę! Zostaną one wrzucone do jeziora, by morsy mogły cieszyć się choć namiastką zimy.

Szalone nożyczki –spektakl
Pałac Kultury Zagłębia, godz. 19.00.
Energiczny i przebojowy fryzjer prowadzi salon w lokalu wynajętym od Pani Izabeli. Kiedy artysta fryzur zajmuje się całą plejadą charakterów, dochodzi do morderstwa – właścicielka lokalu nie żyje. W salonie przebywa inspektor policji, który zamyka salon i rozpoczyna śledztwo, a jego świadkami zostają – UWAGA! – WIDZOWIE! Właśnie ich spostrzeżenia i decyzje związane z bohaterami wpłyną na ostateczne zakończenie sprawy. Ten spektakl nigdy nie kończy się tak samo! Jest magnetyczny, elektryzujący i uwielbiany przez Publikę całego świata!
Szalone nożyczki to wyjątkowy projekt teatralny tworzony przez pasjonatów, entuzjastów i profesjonalistów w jednym. Łączy nas miłość do teatru oraz wysoka klasa podejmowanych zadań. Zależy nam, aby powstający spektakl był na rynku teatralnym absolutnym „Top of the Top”!
Punktem wyjścia dla naszego projektu jest kultowy i uwielbiany scenariusz pt. Szalone nożyczki. Utwór ten grany jest w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad pięćdziesięciu lat. Nie bez powodu znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa!
Reżyseria: Jakub Ehrlich
Scenografia: Zofia Plota
Kostiumy: Agnieszka Sasim
Przekład: Elżbieta Woźniak
Producent: Kamil Polak
Obsada:
Dominik Kowalewski – Krzysztof Ibisz/Lesław Żurek
Antoni Wzięty – Leszek Stanek
Edward Wurzel – Alan Andersz
Barbara Markowska – Dominika Gwit
Michał Tomasiak – Maciej Wilewski
Pani Dąbek – Urszula Dębska/Joanna Kupińska

cały weekend

Seans 7 uczuć
Kino Kadr, godz. 17.00.
Gatunek: dramat, komedia; kraj produkcji: Polska, 2018; czas trwania: 116 min
Reżyseria: Marek Koterski, obsada: Michał Koterski, Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura, Małgorzata Bogdańska, Gabriela Muskała, Tomasz Karolak, Robert Więckiewicz, Adam Woronowicz, Andrzej Chyra, Cezary Pazura, Magdalena Cielecka, Sonia Bohosiewicz, Joanna Kulig, Łukasz Simlat, Magda Berus, Ilona Ostrowska, Edyta Herbuś, Piotr Gąsowski, Andrzej Mastalerz, Tomasz Sapryk, Marcin Kwaśny, Maria Ciunelis, Mateusz Banasiuk, Dorota Chotecka, Krystyna Czubówna.
7 uczuć to najnowszy film Marka Koterskiego oparty na tak zaskakującym i brawurowym pomyśle, że nie chcemy go zdradzać, aby nie popsuć Państwu przeżywania siedmiu uczuć. Natomiast śmiało można powiedzieć, że czegoś takiego w światowej kinematografii jeszcze nie było! Ta absolutnie wyjątkowa, ważna, mądra, wzruszająca, ale i pełna charakterystycznego dla Marka Koterskiego humoru produkcja pochwalić się może iście gwiazdorską obsadą. W postać Adasia Miauczyńskiego po raz pierwszy wcielił się Michał Koterski, spełniając tym samym swoje wielkie aktorskie marzenie. Jego rodziców brawurowo zagrali Maja Ostaszewska i Adam Woronowicz. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego, Katarzynę Figurę, Małgorzatę Bogdańską, Gabrielę Muskałę, Roberta Więckiewicza, Andrzeja Chyrę, Tomasza Karolaka, Sonię Bohosiewicz, Joannę Kulig, Łukasza Simlata, Edytę Herbuś, Magdalenę Cielecką, Cezarego Pazurę i wielu innych artystów.
Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.
Operatorem filmu 7 uczuć jest nagrodzony w Gdyni za Letnie przesilenie Jerzy Zieliński, który z Markiem Koterskim współpracował przy jego ostatnim filmie Baby są jakieś inne. Scenografia to dzieło Przemysława Kowalskiego (Dzień świra, Wszyscy jesteśmy Chrystusami), zaś kostiumy i charakteryzacja – Justyny Stolarz (Pitbull. Niebezpieczne kobiety, Służby specjalne) i Tomasza Matraszka (Ostatnia rodzina, Volta). Montażem zajmuje się również współpracująca na stałe z Markiem Koterskim – Ewa Smal. Film wyprodukowany został przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (producent: Włodziemirz Niderhaus), w koprodukcji ze Studiem Produkcyjnym Orka Sp. z o.o. i dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Kino Świat.

Jeszcze dzień z życia
Kino Kadr, godz. 19.30.
Gatunek: pełnometrażowy film animowany; kraj produkcji: Polska, Hiszpania, Belgia, Niemcy, Węgry, 2018; czas trwania: 85 min
Reżyseria: Damian Nenow, Raúl de la Fuente
Jeszcze dzień życia to trzymająca w napięciu historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli, w której linia frontu zmienia się jak w kalejdoskopie. Zgodnie z książkowym pierwowzorem widz rozpoczyna podróż z Kapuścińskim w 1975 r. od Luandy, stolicy Angoli. Trwa dekolonizacja po portugalskiej rewolucji goździków. Portugalczycy opuszczają w pośpiechu luksusowe dzielnice miasta. Przeraża ich widmo ataku na stolicę kraju. Pakują cały swój dobytek w drewniane skrzynie. W Luandzie zamykane są sklepy, znikają służby porządkowe, rosną góry śmieci. Kapuściński z opuszczonego miasta codziennie nadaje depesze do Polskiej Agencji Prasowej. W końcu wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną podróż w głąb kraju. Ledwo uchodząc z życiem, zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, które będą wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. Czy reporter może zataić sensacyjne odkrycie dla dobra wyższej sprawy?

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Kasprzaka 25, ul. Górki 5 i ul. Polcera

Strona główna

Będziemy czujni – będziemy bezpieczni

Strona główna

Stypendia dla najlepszych

Wiadomości

Mamy powody do dumy. Kończy się modernizacja dworca