Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 stycznia 2019

Kompromis w sprawie SP3

Drukuj

W miniony czwartek odbyło się kolejne spotkanie z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. W jego trakcie przedstawiona została nowa, kompromisowa, koncepcja włączenia „trójki” do Zespołu Szkół Sportowych, która uwzględniała zgłaszane przez rodziców uwagi.

Pierwsze spotkanie w tej sprawie odbyło się w połowie grudnia. Wtedy jednak część rodziców podkreślała, że obawia się o bezpieczeństwo i komfort nauki najmłodszych uczniów przenoszonych do kompleksu, w którym uczą się starsi uczniowie i licealiści. Rodzice obawiali się również zmianowości, czyli prowadzenia zajęć „na drugą zmianę”.

Wiceprezydent Bożena Borowiec odpowiadająca za oświatę, zadeklarowała wówczas rodzicom, że wszystkie ich obawy oraz możliwości obu szkół zostaną szczegółowo przeanalizowane. Dało to szansę na wypracowanie nowego rozwiązania, które jest rozwiązaniem kompromisowym uwzględniającym argumenty wszystkich stron.

Jak zatem od września wyglądać będzie nauka w Szkole Podstawowej nr 3?

Klasy 1-3 pozostaną w budynku przy ul. Mireckiego. Łącznie jest to 9 klas, które do dyspozycji będą miały 12 sal lekcyjnych. Każda z klas będzie miała dedykowaną salę, dzięki czemu uczniowie w ciągu dnia nie będą musieli przemieszczać się pomiędzy pomieszczeniami.

Zajęcia dydaktyczne będą prowadzone w godzinach od 8:00 do 13:00, a świetlica dostępna będzie dla uczniów w godzinach od 6:00 do 17:00. Dodatkowo uczniowie będą mieli do dyspozycji pracownię informatyczną, filię biblioteki z księgozbiorem dla klas 1-3, salę do ćwiczeń, jadalnię i szatnię.

Uczniowie będą mieć też dostęp do pedagoga, psychologa i pielęgniarki, a rodzice zyskają dostęp do dziennika elektronicznego.

Klasy 4-8 będą miały zajęcia w budynku przy ul. Chopina 34 (budynek Zespołu Szkół Sportowych). Klasy 4-7 zajęcia będą miały w segmencie A, gdzie dla 15 klas dostępnych będzie 17 sal. Z kolei klasy 8 będą miały zajęcia w segmencie C, gdzie 4 klasy będą mogły korzystać z 5 sal.

Szkoła będzie dostępna dla uczniów w godzinach od 6:00 do 22:00, a zajęcia dydaktyczne odbywać będą się w godzinach od 7:05 do 15:30. W szkole dostępne są pracownie informatyczna, chemiczna, fizyczna, językowa i biologiczna, biblioteka szkolna, sale gimnastyczne i basen.

Uczniowie będą mogli też korzystać ze świetlicy, kuchni i jadalni, szatni oraz sklepiku szkolnego, a także dostępu do pedagoga, psychologa, pielęgniarki i fizjoterapeuty. Rodzice z kolei będą mieli dostęp do dziennika elektronicznego.

Konieczność przeniesienia Szkoły Podstawowej nr 3 do budynku Zespołu Szkół Sportowych to konsekwencja reformy oświaty, wprowadzonej w 2016r. Po likwidacji gimnazjów i wprowadzeniu ośmioletnich szkół podstawowych, budynek SP 3 stał się zbyt mały, żeby pomieścić wszystkich uczniów, których w tej chwili jest 607. Z powodu przepełnienia i dla uniknięcia dwuzmianowości, już w tym roku szkolnym uczniowie klas VII i VIII uczą się w budynku ZSS.

Budynek Zespołu Szkół Sportowych to nowoczesny obiekt. Po kompleksowej modernizacji, dysponuje odpowiednią liczbą sal dydaktycznych, profesjonalnym zapleczem sportowym, basenem, salami rekreacyjnymi czy centrum zajęć pozalekcyjnych. Dzięki temu uczniowie SP 3 będą mieć dobre warunki do nauki, a także realizacji zajęć dodatkowych, udziału w konkursach czy przedstawieniach.

Przekształcenie z końcem roku szkolnego 2018/2019 Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika, poprzez zmianę jej siedziby z ulicy Mireckiego 1 na ulicę Chopina 34 i utworzenie drugiej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, nastąpi po podjęciu uchwały intencyjnej na styczniowej sesji Rady Miejskiej.

 

Koncepcja włączenia SP3 do Zespołu Szkół Sportowych

Czytaj więcej

Wiadomości

Koleje Śląskie ze specjalną ofertą na wakacje

Wiadomości

Skrzyżowanie al. Róż/Legionów Polskich otwarte

Kultura

Graj i odkrywaj historię miasta

Wiadomości

Maturzyści poznali wyniki egzaminu