Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
10 maja 2018

Kolejny inwestor w Tucznawie

Drukuj

Schade Polska wybuduje w Tucznawie halę do magazynowania i składowania towarów. Zainwestuje tam co najmniej 41,5 mln zł.

– Tucznawa to przestrzeń spełniająca najwyższe standardy. Inwestorzy mają tam do dyspozycji wszystko, co jest im potrzebne. Śmiało można powiedzieć, że Dąbrowa Górnicza znalazła się w ścisłej czołówce polskich miast i praktycznie każdy duży inwestor, który chce wejść do Polski albo rozszerzyć swoją działalność, odwiedza Dąbrowę Górniczą – podkreśla Marcin Bazylak, zastępca prezydenta miasta.

Firma, zajmująca się w szczególności międzynarodowym i krajowym transportem szkła płaskiego z wykorzystaniem specjalistycznych naczep, do końca  2021 roku wybuduje halę do magazynowania i składowania towarów.

– Schade Polska, spółka należąca do włoskiej firmy transportowej Lannutti S.p.a.,  zainwestuje co najmniej 41,5 mln zł na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej. Zatrudnienie w zakładzie w Dąbrowie Górniczej – Tucznawie znajdzie co najmniej 35 nowych pracowników, a blisko 250 miejsc pracy zostanie utrzymane – informuje dr Janusz Michałek, prezes KSSE.

Nowi inwestorzy to konkretny zastrzyk gotówki do miejskiej kasy, wpływający m.in. z opłat i podatków, a także ze sprzedaży nieruchomości.

– Kiedy tworzyliśmy budżet miasta na rok 2018, to założyliśmy w nim plan sprzedaży terenów inwestycyjnych na poziomie 22 milionów. Pojawiły się głosy wątpiące w te plany. Właśnie osiągnęliśmy poziom 18 milionów, a do końca roku mamy jeszcze trochę czasu – wylicza Marcin Bazylak.

Dzięki realizacji projektu w Tucznawie, firma Schade poszerzy dotychczasowy zakres działalności o usługi magazynowania. Spółka zamierza rozwijać kooperację i nawiązywać nowe relacje z inwestorami produkcyjnymi w naszym regionie.

Przedsięwzięcia tego typu nie byłyby możliwe, gdyby nie oddanie  do użytku w 2014 roku zupełnie nowej drogi, która skomunikowała 250 hektarów terenów inwestycyjnych w Tucznawie z najważniejszymi drogami prze biegającymi przez Dąbrowę Górniczą. Wszystko to powoduje, że zdaniem ekspertów, otwarcie terenu inwestycyjnego w Tucznawie było skokiem w przyszłość, a na efekty tego skoku nie trzeba było długo czekać. Pierwszymi inwestorami, którzy zdecydowali się zbudować tam swoją fabrykę, byli Japończycy z koncernu NGK Ceramics. Oficjalnie fabryka ruszyła w maju 2017 roku, ale już wtedy japońscy inwestorzy zapowiedzieli zakup kolejnych terenów i budowę bliźniaczej hali, dzięki czemu w całym zakładzie powstanie łącznie niemal tysiąc nowych miejsc pracy.

Czytaj więcej

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]

Rekreacja

Weekend w mieście

Rekreacja

Sportowych emocji ciąg dalszy

Strona główna

Wielkie święto folkloru w Dąbrowie Górniczej