Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
6 maja 2024

Kolejna szkoła doczeka się gruntownej modernizacji

Drukuj

Szkoła Podstawowa nr 11 przejdzie kompleksowy remont. Inwestycja jest kontynuacją polityki miasta, w ramach której pozytywnie zmieniają się placówki oświatowe, poprawiają się warunki do nauki, a także pracy dla nauczycieli i całego personelu.

SP nr 11 to charakterystyczny budynek z kamienną elewacją w parterowej części wybudowany w 1956 roku.

– Cała społeczność szkolna z niecierpliwością oczekuje zmian – mówi Dorota Bulińska, dyrektor SP nr 11. – Na przestrzeni lat wykonywane były naprawy i remonty, będące odpowiedzią na bieżące potrzeby placówki. Obecnie budynek szkoły wymaga kapitalnego remontu, dzięki któremu będzie to nowoczesna placówka, spełniająca standardy przewidziane przepisami. Szansą na to jest planowana termomodernizacja i  przebudowa szkoły. Dzięki tej ogromnej inwestycji znikną problemy z zapewnieniem odpowiednich warunków nauki i pracy, w znacznym stopniu podniesie się jakość i komfort nauki – dodaje.

Dach nie będzie już przeciekał

– Planujemy ocieplenie całego budynku, ale projekt inwestycji przewiduje również odtworzenie charakterystycznego wyglądu elewacji – zaznacza Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

Wiceprezydent Damian Rutkowski podkreśla, że najpilniejszą kwestią była naprawa przeciekającego już dachu. – Dlatego – mimo że trwają jeszcze prace projektowe związane z drugim etapem modernizacji SP nr 11 – postanowiliśmy nie czekać na ich zakończenie i ogłosiliśmy przetarg na pierwszy etap prac – mówi wiceprezydent.

Zakres prac jest szeroki i obejmuje m.in.: wymianę okien i drzwi, ocieplenie ścian wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej, modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej, elektrycznej i wentylacyjnej. Na wspomnianym wcześniej dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne.

W planach także nowe skrzydło z windą

Kolejny etap przewiduje powstanie nowego skrzydła z dwoma salami dydaktycznymi, a także z zapleczem sanitarnym dla sali gimnastycznej, które zostanie połączone z nową częścią. Nowa część, dzięki windzie, umożliwi także komunikację z pierwszym piętrem.

Modernizacja szkoły pozwoli na adaptację dodatkowych pomieszczeń, m.in. w piwnicy umieszczone zostanie archiwum, na parterze znajdzie się nowa szatnia z metalowymi szafkami. Wyremontowane albo przebudowane zostaną wszystkie sale lekcyjne, świetlica, biblioteka czy toalety. Co ważne, w czasie robót w szkole prowadzone będą zajęcia.

* * *

Postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy gruntownego remontu SP nr 11 jest na finiszu. Wpłynęło siedem ofert, których wartość opiewa od ponad 4,7 mln zł do niemal 8,5 mln zł. Teraz są sprawdzane i analizowane, weryfikowana jest prawidłowość złożonych dokumentów i spełnienie przez firmy wszystkich wymogów. Po wyborze i podpisaniu umowy, wykonawca prac będzie miał 12 miesięcy na realizację inwestycji.

Tekst ukazał się w kwietniowym numerze „Przeglądu Dąbrowskiego”

Czytaj więcej

Biznes

PRZETARG NA NAJEM PRZY UL. ŻEGLARSKIEJ

Rekreacja

Weekend w mieście

Komunikaty

Obwieszczenie

Strona główna

XVIII Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków