11 lutego 2019

Kochają biegać

Słoneczna pogoda, gorąca atmosfera, doskonała zabawa. Taki był niedzielny VIII Bieg Walentynkowy. Biegło i maszerowało z kijkami ponad 920 osób.

Dąbrowski Bieg Walentynkowy, organizowany w okolicy 14 lutego, czyli „święta zakochanych”, to najstarsza tego typu impreza lekkoatletyczna w Polsce. Początkowo organizowany nad Pogorią III, od kilku lat gości w centrum miasta.

Trasa poprowadzona była przez ulice centrum i alejki parku Hallera. Startować można było w parach lub indywidualnie, w stroju sportowym albo w barwnym, karnawałowym przebraniu.

Zawody, na dystansie 5,5 km, rozegrano w konkurencji biegowej i nordic walking. Startowano i finiszowano przed halą „Centrum”. W dąbrowskim Biegu Walentynkowym wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe medale. Indywidualne nagrody czekają na tych, którzy najszybciej zameldują się na mecie, a także na te osoby, które wyróżnią się szczególnie pomysłowym i nietuzinkowym przebraniem.

Głównymi organizatorami VIII Biegu Walentynkowego byli: stowarzyszenie „Pogoria Biega”, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz dąbrowski Urząd Miejski.

Wyniki:
Bieg indywidualny
Bieg parami
Nordic Walking indywidualnie
Nordic Walking parami

Czytaj więcej

Wesołego Alleluja!

Wiadomości

Wielkanocne spotkanie z Zajączkiem

Wiadomości

Spotkanie w sprawie gazociągu

Wiadomości

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców