14 marca 2018

Kino w dużej sali

W Pałacu Kultury Zagłębia filmy wkrótce będzie można oglądać nie tylko w kinie Kadr, ale również w sali teatralnej. Wszystko za sprawą nowego projektora cyfrowego, który został zakupiony dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu operacyjnego PISF „Rozwój kin – cyfryzacja”.

Wśród technologicznych nowinek znalazł się też nowoczesny system nagłośnienia, w tym cyfrowy procesor dźwięku w standardzie Dolby Digital, a sam projektor umożliwia wyświetlanie filmów w technice 3D. Dodatkowo kino wzbogaciło się o bibliotekę do przechowywania filmów, która funkcjonuje podobnie jak te w kinach multipleksowych. Tym samym, po kilku latach przerwy, reprezentacyjna sala PKZ znów będzie zamieniała się w salę kinową dla 464 widzów.

Charakter kameralnego i niekomercyjnego kina studyjnego Kadr pozostaje bez zmian – klasyczny repertuar nadal będzie wyświetlany w przytulnej, małej sali, a ceny biletów pozostaną w granicach 10-14 zł. Sala teatralna stanie się miejscem dla przeglądów filmowych, premier, transmisji spektakli i koncertów, wybranych seansów dla dzieci oraz prezentacji filmów z muzyką na żywo.

Kino do dużej sali wkroczy w kwietniu, wraz z przedpremierowym pokazem „Nigdy cię tu nie było” (4.04, 19:00) oraz dwoma seansami dla dzieci w ramach Szafy dzieciaka (7.04, 10:15 i 12:30). Później, w kwietniowe czwartki, zagości przegląd filmów „Oscarowe Kadry”, czyli obrazy nagrodzone lub nominowane do tytułowej nagrody.

4

Czytaj więcej

Wiadomości

Coraz bliżej święta

Wiadomości

Uważaj na czad

Wiadomości

Świąteczny kiermasz już dziś!

Wiadomości

Do oddania w użyczenie