Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 czerwca 2024

Kierunek GZM. Największy w Polsce festiwal mikrowypraw również w Dąbrowie Górniczej

Drukuj

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ma już 7 lat, a także setki fantastycznych miejsc i ludzi, których warto poznać. 28, 29 i 30 czerwca będziemy obchodzić święto Metropolii.

Kierunek GZM to festiwal mikrowycieczek do niezwykłych i nietuzinkowych miejsc, okazja do poznawania i doświadczania metropolii w niecodzienny sposób.

W programie święta czekają na nas dwa wydarzenia specjalne i 178 mikrowypraw po wszystkich 41 gminach tworzących GZM. Razem zachwycimy się zabytkami, przyrodą, historiami miejsc i ludzi. Do wyboru mamy mikrowyprawy zaskakujące lub tradycyjne, wyciszające lub z muzyką, relaksujące bądź sportowe, dla rodzin z dziećmi , dla młodzieży i dla nieco starszych. Jest w czym wybierać, bo gminy GZM są naprawdę niezwykłe.

Będzie rekreacyjnie i aktywnie, romantycznie i rozważnie, czasem z przymrużeniem oka i zabawnie, a czasem bardzo serio. Będzie po naszemu. Sąsiedzi zapraszają sąsiadów, aby lepiej się poznać i wspólnie spędzić czas. Po prostu mikro, makro, Metropolia.

Zapraszamy do Dąbrowy Górniczej na mikrowyprawy!

Dąbrowskie Stonehenge

Uczestnicy wycieczki znajdą się w magicznej przestrzeni leśnej na Bukowej Górze. Wycieczka prowadzi po górze, która oprócz atrybutów przyrodniczych przedstawia ślady aktywności człowieka sprzed kilku tysięcy lat. Finałem wycieczki będą odwiedziny na stanowisku archeologicznym oraz warsztaty mające na celu zapoznać uczestników ze specyfiką pracy archeologa. Najmłodsi będą mogli samodzielnie dokonać znalezisk na archeologicznym stanowisku ćwiczebnym. Wycieczka charakteryzuje się wyjątkowością na skalę regionu, wykorzystuje miejsca mało znane na co dzień. Na początku wycieczki uczestnicy otrzymają formularz testu, który podczas marszu będą mogli rozwiązać.

Szczegóły na stronie Kierunku GZM [kliknij].

Pałac, Kamera, Akcja!

„Pałac, Kamera, Akcja!” to wycieczka po zabytkowych wnętrzach Pałacu Kultury Zagłębia śladami filmów, które były w nim realizowane. To możliwość zaznajomienia się z historią pałacu oraz wejścia do świata filmu – poznania anegdot związanych z realizacją planów zdjęciowych oraz z aktorami, którzy odwiedzali pałacową scenę. Uczestnicy wycieczki będą mogli wcielić się w rolę aktorów, a także własnoręcznie stworzyć swój pamiątkowy gadżet.

Szczegóły na stronie Kierunku GZM [kliknij].

Metrodisco

Wyjątkowa wędrówka po regionie w rytmach didżejskich setów granych przez twórców pochodzących z miast i gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Podróż przez różnorodne gatunki muzyczne, od pulsujących basów po subtelne melodyjne linie w postindustrialnych przestrzeniach Fabryki Pełnej Życia, to tylko pretekst do odkrywania nowych muzycznych stron Metropolii, wspólnego spędzania czasu i zaproszenia do poznania tego wyjątkowego miejsca na mapie GZM – pełnego zieleni, różnorodnej oferty kulinarnej, rekreacyjnej i edukacyjnej.

Szczegóły na stronie Kierunku GZM [kliknij].

 

Dofinansowano z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Czytaj więcej

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej

Wiadomości

Studenci opracowali modelowe zagospodarowanie terenu

Komunikaty

Wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu

Biznes

„Lokal na start” czeka do końca miesiąca