Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
18 listopada 2020

Kazdębie czeka na inwestorów

Drukuj

Pod koniec roku odbędą się przetargi na nieruchomości inwestycyjne na Kazdębiu. Na początek w ofercie znalazły się trzy działki. Łącznie miasto przygotowało dwanaście parcel dla przedsiębiorców.

Dogodnie zlokalizowane działki uzbrojono i przygotowano z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, można prowadzić na nich działalność produkcyjną i usługową.

– Tereny inwestycyjne na Kazdębiu to idealna propozycja dla małych i średnich firm. Tereny są znakomicie skomunikowane z najważniejszymi arteriami przebiegającymi nie tylko przez Dąbrowę Górniczą, ale także całe województwo śląskie – podkreśla Paweł Zygmunt, kierownik Referatu Rozwoju i Obsługi Inwestorów UM.

Grunty na Kazdębiu są uzupełnieniem dąbrowskiej oferty dla inwestorów. Duzi, którzy np. potrzebują więcej miejsca dla hal produkcyjnych, mogą prowadzić działalność w Tucznawie. Ci, którzy ulokują się na Kazdębiu, będą mogli kooperować z podmiotami z Tucznami, podejmując np. współpracę jako podwykonawcy. Tereny leżą niedaleko od siebie i mają dobre połączenie drogowe.

Na kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych na Kazdębiu miasto pozyskało blisko 20 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego. Dzięki temu wsparciu grunty zostały zniwelowane i całkowicie uzbrojone. Przyciąganie przedsiębiorców do Dąbrowy Górniczej i stwarzanie im przez samorząd dogodnych warunków do prowadzenia działalności, to inwestycja w rozwój miasta. Lokalny biznes daje miejsca pracy i zasila gminny budżet, m.in. opłatami, podatkami i środkami za zakup miejskich nieruchomości.

Miasto, wspólnie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, przygotowało przetargi na sprzedaż trzech nieruchomości. Odbędą się 29 grudnia, w siedzibie KSSE w Katowicach przy ul. Wojewódzkiej 42. Działki mają powierzchnię 0,8039 ha, 0,6853 ha i 0,7783 ha, a ich ceny wywoławcze to odpowiednio 1 mln 341 tys. 290 zł, 1 mln 138 tys. 880 zł i 1 mln 297 tys. 370 zł. Szczegółowe informacje w ogłoszeniu na stronie www.bip.dabrowa-gornicza.pl/15667/dokument/143703

PK

10

Czytaj więcej

Wiadomości

Budżet Obywatelski po raz trzeci

Wiadomości

Duże zmiany na Majakowskiego. Ważne dla kierowców i pasażerów autobusów

Wiadomości

Wpływasz na to, czym oddychasz

Wiadomości

Maj z przedsiębiorczością