Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 listopada 2018

Innowacyjni nagrodzeni

Drukuj

W środę w Pałacu Kultury Zagłębia odbyła się uroczysta gala, w czasie której wręczono nagrody laureatom Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego.

Konkurs, organizowany z inicjatywy Zbigniewa Podrazy, prezydenta Dąbrowy Górniczej, odbył się po raz trzeci. To przedsięwzięcie skierowane do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mają siedzibę lub prowadzące działalność na terenie Dąbrowy Górniczej, wdrożyły w ciągu ostatnich 3 lat innowacje, a przy tym prowadziły działalność przestrzegając zasad etyki oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Nagrodzone mogą zostać  również duże przedsiębiorstwa, działające na terenie miasta, które mają szczególny wkład w gospodarczy i społeczny rozwój miasta.

Laureaci
– kategoria: średnie przedsiębiorstwo
PPUH „DOLOMIT” KOPALNIA „ZĄBKOWICE” S.A.

– kategoria: małe przedsiębiorstwo
MUSIAŁ GROUP RADOSŁAW MUSIAŁ

– kategoria: mikro przedsiębiorstwo
ARMADILLOS – KAROL GRZESICA

Wyróżnienia:
– kategoria: mikro przedsiębiorstwo
ANNANAS STUDIO KREATYWNE
ANNA URBAŃSKA

– kategoria: mikro przedsiębiorstwo
OGÓLNOPOLSKA SZKOŁA JĘZYKOWA BRITISH SCHOOL
Oddział Dąbrowa Górnicza

– kategoria: średnie przedsiębiorstwo
EQ System Sp. z o.o.

Nagroda Specjalna:
HUTA BANKOWA SP. Z O.O.

Głównym organizatorem konkursu był Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, a partnerem merytorycznym Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Współorganizatorami gali byli Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości, a także ING Bank Śląski.

EQ System Sp. z o.o. to firma doradczo-wdrożeniowa z 27 letnim doświadczeniem. Jest producentem i autorem oprogramowania XPRIMER, pozwalającej na realizację założeń koncepcji Przemysłu 4.0. Rozwiązania oferowane przez firmę wspierają: zarządzanie etapami produkcji, zarządzanie zasobami, prognozowanie, czy zarządzanie sprzedażą. Realizuje również projekt , w którym występuje w roli mecenasa sztuki.  Współpracuje z uczelniami wyższymi. Wspiera inicjatywy lokalne, a także Przedszkole Miejskie i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych. Promuje Dąbrowę Górniczą wśród zagranicznych kontrahentów.

PPUH „DOLOMIT” KOPALNIA „ZĄBKOWICE” S.A. w ostatnich latach wprowadziła nowoczesny system zarządzania pracą maszyn połączony z monitoringiem GPS. Firma zrealizowała dwa projekty finansowane ze źródeł europejskich, w wyniku których wprowadzono ulepszone produkty. Firma stale również inwestuje w park maszynowy. Przedsiębiorstwo wspiera rzeczowo i finansowo przedszkola , szkoły podstawowe, gimnazja, domy dziecka, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, czy biblioteki miejskie. Wspiera również lokalne kluby sportowe i inne instytucje publiczne. Wspiera Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej i Muzeum Miejskie „Sztygarka”. Współpracuje z uczelniami wyższymi  przy projektach gospodarczych, naukowych, jak i przy organizacji wydarzeń branżowych.

Musiał Group Radosław Musiał powstała w 2006 roku, i która jest wysoko wyspecjalizowaną grupą podmiotów kompleksowo obsługujących kluczowe obszary rynku nieruchomości. Firma rozwija sieć oddziałów na terenie Śląska i Zagłębia, jest prekursorem obsług inwestorów deweloperskich w zakresie tworzenia zintegrowanych projektów deweloperskich. Firma dwukrotnie została wyróżniona tytułem Innowator podczas międzynarodowych Konferencji Naukowych „Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka” w latach 2014 i 2016. Współpracuje wraz z Wyższą Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej przy organizacji szkoleń, warsztatów i studiów podyplomowych. Współpracuje z innymi instytucjami przy organizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na terenie Dąbrowy Górniczej i pozostaje aktywnym członkiem miejskiego środowiska biznesowego.

Annanas Studio Kreatywne Anna Urbańska to firma, która powstała w 2014 roku, a przedmiot jej działalności związany jest z zamiłowaniem do architektury, grafiki, wzornictwa i fotografii. Zakres oferowanych usług można podzielić na 3 wzajemnie przeplatające się sektory: branding; projektowanie wystroju i aranżacji wnętrz oraz projekty budowlane i architektoniczne. Firma jest laureatem Plebiscytu Architektura Roku w kategorii Wnętrza Publiczne organizowanego  przez Grupa Sztuka Architektury. Otrzymała również nagrodę Innowator 2018 jako laureat w kategorii „Innowacyjny pomysł na biznes” organizowanym przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej. Stanowi część Projektu Edukacyjnego Fabryka Kreatywnego Biznesu; bierze aktywny udział podczas spotkań promujących przedsiębiorczość na terenie Dąbrowy Górniczej.

Kluczową działalnością Ogólnopolskiej Szkoły Językowa British School Oddział Dąbrowa Górnicza jest prowadzenie kursów z języka angielskiego. Wdrożono e-learning, w ramach którego wykorzystuje się  w procesie edukacji również materiały National Geographic. Firma organizuje lekcje pokazowe, dni otwarte i spotkania z lektorami. Sale wykładowe są wyposażone w multimedia; utworzono multimedialną bibliotekę. Wdrożono projekt Akademia Lektora, będący nowatorskim podejściem do zarządzania kadrami w zakresie szkoleń, rozwoju kompetencji, jak i ścieżek rozwoju zawodowego i awansu. Firma współpracuje z NEMO Parkiem Rozrywki w Dąbrowie Górniczej, jest sponsorem MKS Dąbrowa Górnicza, klubu siatkarskiego kobiet. Współpracuje z Wydziałem Promocji Kultury i Sportu przy Urzędzie Miasta w Dąbrowie Górniczej przy organizacji Dębowy Maj Festiwal, Bieg Skrzata.  Współorganizuje dąbrowski przegląd piosenki anglojęzycznej Sing up! Organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej, a także  Miejski Turniej Języka Angielskiego . Wspiera potrzebujących uczniów darmowymi kursami językowymi.

Przedmiotem działalności firmy Armadillos – Karol Grzesica są gry strzelankowe z wykorzystaniem replik Air Soft Gun, ekscytujące escape roomy, czy też organizacja niecodziennych przyjęć okolicznościowych. Firma wdrożyła rozwiązania informatyczne w zakresie rezerwacji dokonywanych przez klientów oraz systemów oświetlenia i elektronicznych zamków sterowanych centralnie, co przekłada się na sprawność przygotowania budynków pod potrzeby klientów, jak i wykorzystywanie nowych elementów scenariuszowych do przeprowadzanych rozgrywek. Firma brała udział jako mentor  w ramach programu Fabryka Kreatywnego Biznesu,  także współpracuje z Muzeum Miejskim „Sztygarka”, Stowarzyszeniem Fantastyki Militarnej, Stowarzyszeniem „Mocni Razem”, czy z Czeladzkim Klubem Sportowym przy organizacji i wsparciu realizacyjnym wydarzeń.  Współpracuje ze środowiskiem biznesowym w mieście i regionie, a także  z organizacjami studenckimi i szkołami. Rokrocznie wspiera organizację konwentu fantastyki Dąbrowskie Dni Fantastyki.

Huta Bankowa Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo, które jest obecne na mapie geograficznej oraz gospodarczej regionu i miasta od 1834 roku i stanowiło przez całe dziesięciolecia centrum organizacji życia społecznego miasta, jak i rozwoju tkanki miejskiej. Obecnie przedsiębiorstwo uruchomiło projekty inwestycyjne i modernizacyjne (na kwotę 130 mln złotych), których efektami będą zwiększenie potencjału produkcyjnego, podniesienie jakości wyrobów oraz poprawa warunków pracy zatrudnionych osób. Posiada ono  program praktyk i staży dla młodych osób, chcących zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe. Podpisało list intencyjny z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w sprawie uruchomienia studiów dualnych. Hołduje zasadzie autorstwa Karola Adamieckiego, że uzyskiwanie właściwej efektywności możliwe jest jedynie dzięki współdziałaniu dopasowanych elementów procesów wraz z zachowaniem więzi międzyludzkich.

Czytaj więcej

Wiadomości

Poradnia onkologiczna w Przychodni Merkury

Biznes

II przetarg na najem przy ul. Żeglarskiej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej