Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
14 marca 2024

Inkubator rozgościł się w nowej siedzibie na dworcu

Drukuj

Od 2018 roku skutecznie wspiera lokalnych przedsiębiorców, a 14 marca można było się przekonać, co ma do zaoferowania i jak prezentuje się jego nowa siedziba. Tego właśnie dnia Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości zorganizował Dzień Otwarty.

Wydarzenie było okazją, żeby stawiający pierwsze kroki w biznesie i ci, którzy dopiero planują rozpoczęcie działalności gospodarczej, poznali bliżej propozycje DIP. Oprócz tego można było zobaczyć, jak wygląda to miejsce, od niedawna funkcjonujące w nowej lokalizacji – w budynku odrestaurowanego dworca kolejowego w centrum Dąbrowy Górniczej.

W DIP dostępna jest przestrzeń coworkingowa, ale także miejsce do spotkań z klientami czy sala do organizacji szkoleń. Sala konferencyjna pomieści 12 osób, a w wielofunkcyjnym pomieszczeniu do organizacji wydarzeń zebrać może się 50 osób.

W inkubatorze trwają jeszcze prace nad miejscem, w którym profesjonalnie nagrywane będą podcasty. DIP jest bardzo dobrze skomunikowany – dotrzeć do niego można pociągiem i autobusami, które dojeżdżają do znajdującego się przy dworcu centrum przesiadkowego. Prowadzą tam również drogi rowerowe, a dla kierowców dostępny jest duży, bezpłatny parking.

– Całość powstała przy współpracy Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej z Katowicka Specjalną Strefą Ekonomiczną SA, która jest głównym sponsorem i partnerem tego miejsca. W Dąbrowie Górniczej stawiamy na przedsiębiorczość – mówi Marcin Bazylak, prezydent miasta Dąbrowa Górnicza.

Sponsorami wyposażenia byli: ArcelorMittal Poland, Szkoła językowa British School oddz. Dąbrowa Górnicza, PUP, Elnap Sp. z o.o., Optokom Outdoor Media. Projekt aranżacji wnętrz wykonała PRAZA architekci sp. z o.o.

DIP dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców cyklicznie organizuje bezpłatne szkolenia, warsztaty i spotkania z ekspertami. Można korzystać również z doradztwa z marketingu, biznesu, księgowości, prawa, pozyskiwania dotacji na rozpoczęcie działalności, copywritingu, BHP, pozyskiwanie dotacji na rozwój firmy, a także optymalnej organizacja procesu. W marcu oferta wzbogaciła się o następne pozycje – Instagram dla biznesu oraz użyteczność stron www i sklepów internetowych.

Inkubator zorganizował już ponad 85 szkoleń, a współpracujący z nim eksperci udzielili blisko 2000 konsultacji. Łącznie w jego wydarzeniach wzięło udział ponad 14 tys. osób. Szereg inicjatyw, których podejmuje się DIP czyni go najprężniej działającym inkubatorem w regionie.

 – Inkubator to supermiejsce dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać pod kątem prowadzenia i progresu swojego biznesu. To szkolenia, networking, wsparcie merytoryczne i przyjaźni ludzie, którzy go tworzą – mówi Anna Synowiec, właścicielka firmy Refresh4You.

DIP jest współorganizatorem konkursu „Twój model biznesowy”, który miał już cztery edycje, a także „Lokal na start”. W dziewięciu odsłonach tego projektu, przedsiębiorcom z krótkim stażem, przyznano 38 lokali – z atrakcyjnymi, preferencyjnymi stawkami najmu.

Więcej informacji o działaniach i propozycjach DIP dla przedsiębiorców można znaleźć na stronie internetowej https://inkubator-dabrowa.pl/.

Czytaj więcej

Wiadomości

Sportowe sukcesy dąbrowian

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Wiadomości

Wyjątkowe książki dla pacjentek onkologicznych