Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
20 czerwca 2024

Hybrydy dla policji z miejskim dofinansowaniem

Drukuj

Miasto dofinansuje zakup czterech nowych policyjnych radiowozów o napędzie hybrydowym. Pojazdy trafią do komisariatu w Ząbkowicach. To kolejne wsparcie udzielone mundurowym.

Dąbrowski samorząd od lat dotuje funkcjonowanie policji. Pozwoliło to m.in. na zakupy mierników prędkości, samochodów dla wydziałów prewencji i ruchu drogowego, a także paliwa do nich, współfinansowanie wynagrodzeń dzielnicowych czy dodatkowych patroli, jak również wsparcie modernizacji i rozbudowy budynku komendy miejskiej. Od 2003 r. to łącznie niemal 18,5 mln zł.

Kolejnym akcentem tych działań jest przekazanie z budżetu gminy 200 tys. zł na Fundusz Wsparcia Policji. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup czterech radiowozów w wersji oznakowanej, z napędem hybrydowym. Cena jednego wynosi 152,9 tys. zł, a zatem miejskie wsparcie wyniesie 50 tys. zł do każdego z nich.

Miejskie wsparcie dla większego bezpieczeństwa

– Jest to bardzo słuszna inicjatywa, którą jako klub Prawa i Sprawiedliwości w pełni popieramy. Liczymy, że podobne montaże finansowe będą też realizowane w przyszłości – stwierdził przed głosowaniem uchwały w tej sprawie radny Dariusz Zaczyński.

– W tym roku dofinansowujemy zakup większej liczby aut niż w latach wcześniejszych. Środki na ten cel wykłada również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Urząd Marszałkowski. Taka sytuacja w przyszłym roku raczej się nie powtórzy, dlatego jest to działanie niejako na poczet 2025 r. Zdecydowaliśmy się na to, ponieważ istnieje potrzeba odnowienia taboru w dąbrowskiej komendzie – wyjaśniał Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

– Każdego roku z własnego budżetu przeznaczamy pieniądze na zakup środków transportowych. Są to zwykle samochody ze specjalistycznym wyposażeniem. Natomiast z samorządu czy innych instytucji pozyskujemy dofinansowanie na tzw. pojazdy lekkie – tłumaczył insp. Artur Klimek, komendant miejski policji.

Uchwałę w sprawie finansowego wsparcia kupna aut podjęła w trakcie czerwcowej sesji Rada Miejska. Za takim rozwiązaniem było 24 radnych, jeden nie wziął udziału w głosowaniu.

Czytaj więcej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej

Wiadomości

Studenci opracowali modelowe zagospodarowanie terenu

Komunikaty

Wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu