Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
14 kwietnia 2022

Forum młodych: Młodzi mają głos!

Drukuj

Dąbrowskie Stowarzyszenie dOPAmina Lab we współpracy z inicjatywną grupą dzieci i młodzieży „Pomoc na Maxa” organizuje Forum Młodych „Młodzi mają głos” z udziałem i zaangażowaniem młodych jako ekspertów, którzy najlepiej i najwięcej wiedzą o sprawach, które ich dotyczą i są dla nich ważne.

W merytorycznej warstwie wydarzenie skupia tematy związane z partycypacja dziecięcą i młodzieżową, prawami dzieci i młodzieży (w tym uczniowskimi), ale także dotyczące wszystkich innych elementów życia i spraw im bliskich. Celem Forum jest doświadczenie mądrej i pozytywnej rozmowy, a także wymiana myśli i poglądów na istotne dla młodych tematy. Szczegółowy program Forum został ustalony i opracowany w trakcie wspólnych spotkań z młodymi ludźmi z Dąbrowy Górniczej.

Forum Młodych to główne wydarzenia online, które odbyły się 10 kwietnia i szereg innych wydarzeń realizowanych w dniach 31.03.-30.04, w tym warsztaty stacjonarne (dla dzieci i młodzieży).

PLAN WYDARZEŃ

Na warsztaty stacjonarne obowiązują zapisy: dopaminalaab@gmail.com, tel. 504802333).

 • 31 marca, 17:00-19:00

  JAK ROZMAWIAĆ? JAK PROWADZIĆ WYWIAD? (stacjonarne warsztaty z Anią Cieplak przygotowujące do swobodnego dyskutowania i zrozumiałego komunikowania się)

 • 3 kwietnia, 10:00-18:00

  UCZYMY JAK O SIEBIE DBAĆ (stacjonarne warsztaty edukacji seksualnej dla młodzieży z edukatorkami Fundacji SPUNK) – CAO, ul. Sienkiewicza 6a, Dąbrowa Górnicza

 • 8 kwietnia, 17:00-18:15

  MOJE CIAŁO – MÓJ DOM (warsztaty samoakceptacji dla dzieci 9-12 lat z edukatorkami Fundacji Fala Nowej Kultury) CAO, ul. Sienkiewicza 6a, Dąbrowa Górnicza

 • 8 kwietnia, 17:00-19:30

  MOJE CIAŁO – MOJA SPRAWA (stacjonarne warsztaty samoakceptacji i ciałopozytywności dla młodzieży z edukatorkami Fundacji Fala Nowej Kultury) CAO, ul. Sienkiewicza 6a, Dąbrowa Górnicza

 • 10 kwietnia, 10:00-18:00 FORUM MŁODYCH ONLINE

  10:00-11:30 MŁODZI MAJĄ GŁOS (rozmowa z Justyna Suchecką o edukacji, sprawstwie, inicjatywności oraz zmienianiu świata)

  12:00-13:30 MASZ PRAWO WIEDZIEĆ (rozmowa z udziałem Łukasza Korzeniowskiego ze Stowarzyszenia Umarłych Statutów o statutach i (s)prawach uczniowskich)

  14:00-15:30 JAK WSPIERAĆ INNYCH I JEDNOCZEŚNIE DBAĆ O SIEBIE.. (rozmowa z udziałem Angeliki Friedrich – założycielki “Nastoletniego Azylu” o emocjach, kryzysach, zdrowiu psychicznym i wsparciu psychologicznym dzieci i młodzieży, empatycznym słowniku i Tik Toku)

  16:00-17:30 JESTEŚMY MŁODZI O CO NAM CHODZI? (rozmowa o sprawach ważnych i najważniejszych, perspektywach, obowiązkach i możliwościach, bezpiecznych przestrzeniach na bycie sobą, autentyczności i presji z uczestnikami i mentorami projektu „Jesteśmy młodzi. O co nam chodzi?” Fundacji szkoła z klasą (link do wydarzenia:

 • 20 kwietnia, 18:00-19:30

  Młodzieżowa kafejka online „SAMOREGULACJA W ŻYCIU DZIECKA I NASTOLATKA” z udziałem Joanny Janas Sajdak facylitatorki Programów Rozwojowych z Końmi w Droga Ku Sobie

 • 21 kwietnia, 17:00-20:00 MASZ PRAWO WIEDZEĆ: PRAWA UCZNIOWSKIE / PRAWO OŚWIATOWE (stacjonarne warsztaty eksperckie z zespołem Stowarzyszenia dO!PAmina Lab)

 • 26 kwietnia, 18:00 -19:30 Młodzieżowa kafejka online „MANIFEST MŁODYCH” z udziałem Katarzyny Kaliny kuratorki wystawy „Chłód w pokoju sączy waniliowe mleko” (CSW Kronika) – „artystycznego manifestu opisującego utopijną konwencję praw dziecka do komfortowego odbioru świata poprzez zmysły, w której znajdują się postulaty: prawo do ciszy i dźwięku, naturalnego smaku i zapachu, dobrze zaprojektowanej szkoły, ulicy i domu, a także udziału w dyskusji na temat otaczającej rzeczywistości. Prezentowane instalacje audiowizualne nawiązywały do „uzdrowiska dla zmysłów” i były efektem działań opartych o demokratyczne postulaty wystosowane przez dzieci.”

 • 28 kwietnia, 18:00-19:30 Młodzieżowa kafejka online „SZTUKA SAMOAKCEPTACJI” z udziałem edukatorek Fundacji Fala Nowej Kultury

 • 29 kwietnia, 16:30-17:30 JOGA DLA DZIECI 7-12 lat (stacjonarne warsztaty integracyjne dla dzieci z Polski i Ukrainy)

 • 29 kwietnia, 18:00-19:30 JOGA DLA MŁODZIEŻY (stacjonarne warsztaty integracyjne dla młodzieży z Polski i Ukrainy)

W ramach programu sukcesywnie pojawiają się nowe działania. Aktualny harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej www.szkolajestnasza.pl (zakładka Aktualności).

 

Forum Młodych jest wydarzeniem organizowanym w ramach projektu „Misja miasto. Dzieci mają głos”, który jest realizowany przez stowarzyszenie dO!PAmina Lab z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Czytaj więcej

Strona główna

Nabór dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Kasprzaka 25 i ul. Polcera

Kultura

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy Drodze Wojewódzkiej nr 790