Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
23 kwietnia 2018

FINAŁ XXII KONKURSU WIEDZY TECHNICZNEJ za nami

Drukuj

20 kwietnia w sali konferencyjnej sosnowieckiego Parku Naukowo – Technologicznego odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień finalistom XXII Konkursu Wiedzy Technicznej. Zwycięzcą został uczeń z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Chorzowie Sławomir Krzykała, miejsce drugie i trzecie zajęli Bartłomiej Czyż i Przemysław Wewiór z Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie. Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli: Paweł Wichary z ZSTiO nr 3 w Chorzowie, Kamil Barański z II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej, Filip Kołomyjec z I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, Mateusz Wołowczyk z Technikum nr 4 w Bytomiu. Miejsca 8 i 10 przypadły dwóm kolejnym uczniom z dąbrowskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. S. Żeromskiego a miejsce 9 zajął uczeń z cieszyńskiego Zespołu Szkół Technicznych. Wysoko punktowaną lokatę uzyskał także Łukasz Boroń, z Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej. Gratulacje!

Najlepsi zostali obdarowani cennymi nagrodami, wśród których były urządzenia wielofunkcyjne, ramki cyfrowe, klawiatury bezprzewodowe, głośniki i aparat cyfrowy. Pierwszą nagrodę stanowił nowoczesny tablet, który ufundowała Agencja Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu.

W czasie uroczystości został odczytany list nieobecnego – pierwszy raz w 22 letniej historii konkursu – Honorowego Przewodniczącego Konkursu Wiedzy Technicznej Profesora Jana Ilczuka. Zwracając się do uczestników Profesor podkreślał jak ważne są dla nas organizatorów wszelkie przejawy sympatii i poparcia ze strony środowiska szkolnego i władz samorządowych naszego regionu. To one inspirują nas i zachęcają do podejmowania wciąż na nowo trudu organizacji tej dużej imprezy. Uczestniczącej w XXII KWT młodzieży Profesor Ilczuk życzył, by udział w konkursie był przyczynkiem do wyboru dalszej drogi kształcenia i by dzięki przygotowaniom do udziału w naszej imprezie, łatwiej było im przejść przez trudy egzaminów maturalnych. Profesor podkreślił również rolę nauczycieli, których praca i poświęcenie mają istotny wpływ na kształtowanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży. W imieniu Komitetu Organizacyjnego wszystkim, którzy wspierają Konkurs i przyczyniają się do jego popularyzacji podziękowania złożyła Iwona Kantorysińska, Sekretarz Konkursu.

Celem konkursu, który przyświeca organizatorom od lat, jest promowanie przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i technicznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i rozbudzanie w nich zainteresowań otaczającym nas światem. Konkurs Wiedzy Technicznej to również promocja bogatej oferty edukacyjnej Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach oraz innych wydziałów Uniwersytetu Śląskiego, szczególnie w tym roku, gdy Uniwersytet Śląski obchodzi jubileusz 50 lat istnienia!

Patronami tegorocznej edycji Konkursu i fundatorami nagród było wierne grono przyjaciół i sympatyków tej cyklicznej imprezy. Honorowe miejsce zajmują oczywiście Dostojni Patroni Konkursu, tj. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz Prezydenci – Dąbrowy Górniczej – Zbigniew Podraza i Będzina – Łukasz Komoniewski. Współorganizatorem była Agencja Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu, która ufundowała nagrodę dla zwycięzcy konkursu. Konkurs wsparły również Uczelniana Organizacja Związku Nauczycielstwa Polskiego działająca w Uniwersytecie Śląskim, a także władze Wydziału reprezentowane przez Dziekan prof. dr hab. Danutę Stróż, którą na piątkowej uroczystości zastąpiła dr hab. Małgorzata Adamczyk – Habrajska Prodziekan ds. dydaktycznych WIiNoM oraz Dyrektor Instytutu Technologii i Mechatroniki dr hab. Dariusz Bochenek.

12

Czytaj więcej

Wiadomości

Dzień Ziemi w parku Zielona

Rekreacja

Nadrzędny cel: wygrać derby

Wiadomości

Zielony przystanek na Mydlicach

Wiadomości

Dębowa Gra Miejska [Dębowy Maj Festiwal]