Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 stycznia 2018

Finał i aukcje

Drukuj

128 tys. zł. Tyle zebrano podczas 26.finału WOŚP w Dąbrowie Górniczej. Kwota może wzrosnąć, bo trwają aukcje, na których wylicytować można m.in. pióro prezydenta miasta, Zbigniewa Podrazy, a także rowerową przejażdżkę z nim wokół Pogorii III.

Podczas tegorocznego finału zbierano środki na leczenie noworodków. W niedzielę na ulice miasta wyruszyło 400 wolontariuszy, skupionych w siedmiu sztabach.

O godz.11 nad Pogorią III, stowarzyszenie Pogoria Morsuje zorganizowało wspólne morsowanie. Za datki można było posilić się żurkiem i ciastami, przygotowanymi przez przedstawicieli stowarzyszenia Inicjatywa Dąbrowska.

W godz.15-20 orkiestrowe wydarzenia zagościły w Pałacu Kultury Zagłębia. Odbyły się m.in. zajęcia plastyczne i zabawy dla najmłodszych, sklepik Pod Aniołem oferował rozmaite ozdoby, rzeźby czy ręcznie robioną biżuterię. Była też loteria fantowa, porady diabetologiczne i mierzenie poziomu cukru we krwi, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Przed PKZ zagrała Miejska Orkiestra Dęta, a w sali teatralnej wystąpił Łukasz Baruch z zespołem Mezalians Art.

Aktywny dzień zwieńczyło Światełko do Nieba, czyli pokaz fajerwerków, które o godz.20 rozbłysły nad centrum.

Na portalu Allegro trwają aukcje, z których dochód wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania m.in. pióro prezydenta miasta, Zbigniewa Podrazy, a także rowerowa przejażdżka z nim wokół Pogorii III.

Zobacz inne aukcje.

– Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć zarząd naszej fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP

Czytaj więcej

Wiadomości

Konferencja Siła Kobiet

Rekreacja

Koszykarze tuż za podium

Wiadomości

Pociągi i komunikacja miejska na jednym bilecie

Wiadomości

Dopisz się do stałego obwodu głosowania