Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 maja 2018

Festiwal przedszkolaków

Drukuj

10 maja to dzień, który dąbrowskie przedszkolaki będą długo wspominać. Jak co roku w Pałacu Kultury Zagłębia na widowni zasiedli rodzice, władze miasta i kuratorium, sponsorzy, nauczyciele i oczywiście dzieci. Wszyscy uczestniczyli w barwnym widowisku „Tańcowały dwa Michały”. Był to już XV Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków.

Zebranych gości przywitały Ewa Pikuła (P-8), Halina Radziej (P-12), Alicja Romańczyk (P-4) wraz z Małgorzatą Majewską dyrektorką PKZ (współorganizatorem festiwalu). Pozostałe organizatorki Ewa Bęben-Kuter (P-4), Anna Strzałka-Obałek (P-14), Małgorzata Stańkowska Wilk (P-28) wcieliły się w postaci, którym towarzyszyły nauczycielki Joanna Ligęza (P-14), Anna Malicka (P-8) i Sylwia Tenderenda (P-33).

Jak co roku festiwal miał określoną fabułę i to jakże aktualną. Bo co mają wykorzystać dzieci do zabawy? Czy tylko pozostał komputer? Organizatorzy udowodnili, że nie. W dzisiejszych czasach są one nieodzownym elementem wyposażenia każdego domu. Mamy jednak nadzieję, że po ostatnim festiwalu będą używane z umiarem i dzieci wykorzystają piosenki, zabawy, które były reprezentowane przez przedszkola. Bo takie też było przesłanie tegorocznego wydarzenia. A propozycji było aż 22, bo tyle przedszkoli brało udział w tej dziecięcej imprezie.

Proponowany sposób spędzania wolnego czasu to : m.in. zabawy w deszczu (P-12), w kolory (P-4A), w chowanego (P-13), lalkami (P-34), w berka (P-11), gry z gumą (P-39), w Indian (P-9), na śniegu (P-28), na karuzeli (P-3), na koniku (P-36) itp. Czy na tym koniec? Oczywiście, że nie! Tradycyjnie jak co roku dzieciaki wzięły udział w tańcu finałowym. Bawili się wszyscy, ci na scenie i na widowni.

– Cieszymy się, że do wspólnej zabawy ochoczo włączają się dorośli. Choć na tą chwilę mogą znowu poczuć się dziećmi. A po tańcu finałowym – długo oczekiwane prezenty. Każde dziecko zostało nagrodzone dzięki hojności sponsorów, których z roku na rok przybywa. Czy się podobało? Tak, tak i jeszcze raz tak o czym świadczyły okrzyki dzieci z przebijającą się z nich radością – podsumowały organizatorki XV Festiwalu Piosenki i Tańca dąbrowskich przedszkolaków.

11

Czytaj więcej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia

Wiadomości

Panie znów pokażą swoją siłę

Wiadomości

Marek Węgrzynowicz zastępcą prezydenta miasta

Strona główna

Licytacja przedmiotów nieodebranych z Biura Rzeczy Znalezionych