FestiwalEmpatii to wydarzenie, które ma na celu zwrócić uwagę na wykluczenie i stygmatyzację społeczną na wielu płaszczyznach. Festiwal odbędzie się na terenie Fabryki Pełnej Życia już 8 czerwca.
Zapraszamy do trzech stref:
1 strefa– strefa Żywych Książek i warsztatów.
To strefa, w której odbywają się spotkania z żywymi książkami, czyli z osobami, które z jakichś powodów są/były wykluczone społecznie lub stygmatyzowane społecznie – to jedyna niepowtarzalna możliwość być tak blisko problemu innego człowieka i poczuć go „na własnej skórze”. Jest to także strefa edukacyjna, ponieważ mieścić się tu będą warsztaty poruszające temat przeciwdziałania radykalizacji. Strefa czynna w godzinach 12:00-17:00.
2 strefa – strefa organizacji.
To w tej strefie można spotkać się z kilkunastoma podmiotami, które w różny sposób działają na rzecz przeciwdziałania wykluczeniom społecznym np. ze względu na płeć, orientację seksualną, narodowość, niepełnosprawność lub wiele innych elementów będących w naszym społeczeństwie przesłanką do dyskryminacji. Strefa czynna w godzinach 12:00-17:00.
3 strefa – strefa koncertowo-widowiskowa.
To strefa rozrywkowa festiwalu, która dostarczy uczestnikom niezapomnianych emocji! Strefa czynna w godzinach 12:00-20:00.