10 stycznia 2019

Dziś praktykant, jutro pracownik

Młodzież z dąbrowskiego Ekonomika już po raz drugi wzięła udział w dwutygodniowych praktykach w Irlandii. Uczniowie kształcący się w zawodach: technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik żywienia i usług gastronomicznych w terminie 17 listopada – 1 grudnia 2018 odbywali praktyki zawodowe w nadmorskim miasteczku Youghal w hotelach, restauracjach, biurach podróży, a także w lokalnej Izbie Turystyki i Handlu.

Uczniowie mieszkali u rodzin goszczących, dzięki czemu mogli poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje irlandzkie oraz szlifować język angielski w codziennych sytuacjach komunikacyjnych. W czasie wolnym młodzież uczestniczyła w kursie języka angielskiego oraz w ciekawych wycieczkach krajoznawczych. Sami uczniowie postrzegają staż bardzo pozytywnie. Podkreślają, że możliwość udziału w praktykach za granicą sprawiła, że pokonali bariery językowe, a ich szanse na rynku pracy z pewnością wzrosły.  Więcej o projekcie

Dwutygodniowe praktyki organizowane były w ramach projektu „Dziś praktykant, jutro pracownik” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Już w marcu 2019 kolejna grupa uczniów z dąbrowskiego Ekonomika wylatuje na staż do Irlandii. Młodzież czeka jeszcze etap rekrutacji, kurs języka angielskiego oraz spotkania w ramach przygotowania kulturowego i pedagogicznego.

Podzielili się doświadczeniami

A po powrocie młodzież, która odbywała praktyki w Irlandii przygotowała spotkanie z uczniami klas hotelarskich, gastronomicznych i turystycznych. Z pomocą opiekunów, którzy im towarzyszyli oraz koordynatorów projektu uczniowie przygotowali spotkanie, podczas którego podzielili się swoimi doświadczeniami z udziału w projekcie.

Uczniowie przedstawili krótką fotorelację z podróży oraz opowiedzieli o swoich doświadczeniach zawodowych w Irlandii. Udział w spotkaniu wzięli również opiekunowie, którzy przybliżyli irlandzkie tradycje świąteczne i opowiedzieli tajnikach irlandzkiej kuchni.

Na zakończenie wszyscy mieli okazję spróbować pysznych tradycyjnych irlandzkich scones’ów z bitą smietaną i konfiturą oraz wypić filiżankę, słodkiej irlandzkiej kawy.

Zobacz fotorelację

Czytaj więcej

Rekreacja

Bądź bezpieczny!

Wiadomości

Dąbrowski Dzień Seniora za nami

Wiadomości

Czerwcowy jarmark staroci

Wiadomości

Uważaj na burze