Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
10 stycznia 2019

Dziś praktykant, jutro pracownik

Drukuj

Młodzież z dąbrowskiego Ekonomika już po raz drugi wzięła udział w dwutygodniowych praktykach w Irlandii. Uczniowie kształcący się w zawodach: technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik żywienia i usług gastronomicznych w terminie 17 listopada – 1 grudnia 2018 odbywali praktyki zawodowe w nadmorskim miasteczku Youghal w hotelach, restauracjach, biurach podróży, a także w lokalnej Izbie Turystyki i Handlu.

Uczniowie mieszkali u rodzin goszczących, dzięki czemu mogli poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje irlandzkie oraz szlifować język angielski w codziennych sytuacjach komunikacyjnych. W czasie wolnym młodzież uczestniczyła w kursie języka angielskiego oraz w ciekawych wycieczkach krajoznawczych. Sami uczniowie postrzegają staż bardzo pozytywnie. Podkreślają, że możliwość udziału w praktykach za granicą sprawiła, że pokonali bariery językowe, a ich szanse na rynku pracy z pewnością wzrosły.  Więcej o projekcie

Dwutygodniowe praktyki organizowane były w ramach projektu „Dziś praktykant, jutro pracownik” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Już w marcu 2019 kolejna grupa uczniów z dąbrowskiego Ekonomika wylatuje na staż do Irlandii. Młodzież czeka jeszcze etap rekrutacji, kurs języka angielskiego oraz spotkania w ramach przygotowania kulturowego i pedagogicznego.

Podzielili się doświadczeniami

A po powrocie młodzież, która odbywała praktyki w Irlandii przygotowała spotkanie z uczniami klas hotelarskich, gastronomicznych i turystycznych. Z pomocą opiekunów, którzy im towarzyszyli oraz koordynatorów projektu uczniowie przygotowali spotkanie, podczas którego podzielili się swoimi doświadczeniami z udziału w projekcie.

Uczniowie przedstawili krótką fotorelację z podróży oraz opowiedzieli o swoich doświadczeniach zawodowych w Irlandii. Udział w spotkaniu wzięli również opiekunowie, którzy przybliżyli irlandzkie tradycje świąteczne i opowiedzieli tajnikach irlandzkiej kuchni.

Na zakończenie wszyscy mieli okazję spróbować pysznych tradycyjnych irlandzkich scones’ów z bitą smietaną i konfiturą oraz wypić filiżankę, słodkiej irlandzkiej kawy.

Zobacz fotorelację

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Dąbrowski bus dla seniora. Nowy numer i nieco niższe opłaty

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Rekreacja

MKS ostatni raz w rundzie zasadniczej zagra u siebie