Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
7 marca 2023

Dzień Kobiet w Dąbrowie Górniczej

Drukuj

Już niedługo obchodzimy wyjątkowe święto – Dzień Kobiet. Jak co roku w Dąbrowie Górniczej czeka mnóstwo atrakcji z myślą o kobietach. Instytucje przygotowały wydarzenia, warsztaty i promocje – nie tylko 8 marca!

Tydzień Kobiet w Nemo

W dąbrowskim aquaparku święto kobiet celebrujemy przez cały tydzień! Od 6 do 12 marca Nemo przygotowało mnóstwo wyjątkowych atrakcji specjalnie z myślą o kobietach. W programie Tygodnia Kobiet m.in. gimnastyka w wodzie, tematyczne seanse saunowe, porady specjalistów, impreza taneczna przy muzyce na żywo. Dodatkowo panie mogą skorzystać ze specjalnych zniżek na zabiegi kosmetyczne podczas seansów saunowych i zajęcia aqua. Szczegółowe informacje: www.nemo-swiatrozrywki.pl.

Damą być – koncert z okazji Dnia Kobiet w PKZ

8 marca o 17:30 na scenie głównej Domu Kultury Ząbkowice odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet, zatytułowany Damą być.

Przedwojenne szlagiery w stylu retro wykonają dla Państwa Agata Widera-Burda i Marek Woźniak – instruktorzy zajęć muzycznych Domu Kultury Ząbkowice. Na koncercie będzie można również usłyszeć utwory w wykonaniu zespołu Czarne Perły, pań z Koła Gospodyń z Antoniowa oraz uczestników zajęć muzycznych DKZ. Szczegóły i bilety: https://palac.art.pl/pl/wydarzenie/dama-byc-koncert-z-okazji-dnia-kobiet

Jak to dziewczyna – Chór Zorza & Non a Capella

Jak to dziewczyna – to tytuł koncertu Chóru Zorza pod kierownictwem Elżbiety Kaźmierskiej oraz zespołu Non a Capella z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 11 marca o 18:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. Szczegóły i bilety: https://palac.art.pl/pl/wydarzenie/jak-dziewczyna-chor-zorza-non-capella

Siła Kobiet w Pałacu Kultury Zagłębia

Z inicjatywy wiceprezydent Bożeny Borowiec, z okazji Dnia Kobiet z myślą o paniach i ich zdrowiu, w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się szereg wydarzeń propagujących zdrowy styl życia i profilaktykę prozdrowotną. 9 marca odbędą się m.in: spotkania profilaktyczne, warsztaty artystyczne, wystawa zdjęć, porady z zakresu zdrowia, urody i aktywności fizycznej.

Kobiety PKZ we władanie przejmą już od wczesnych godzin.

– Poranny panel przeznaczony będzie dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, zarówno dziewcząt, jak i  chłopców. Będzie okazją do rozmów o kobiecości, raku piersi i jąder, a także pierwszej wizycie u ginekologa – zapowiada prezydent Borowiec. Część profilaktyczna spotkania będzie wypełniona rozmowami z ekspertami Zagłębiowskiego Centrum Onkologii. Tego dnia będzie też można zbadać piersi w mammobusie ustawionym przed pałacem.

– Do południa czekać będą też propozycje dla kobiet w ciąży i młodych mam, które mogą przyjść ze swoimi maluchami. Spotkamy się wówczas z logopedą, urofizjoterapeutą i psychologiem dziecięcym – dodaje Danuta Kundys, współorganizatorka akcji.

Popołudniu w holach pałacu zostaną ustawione stoiska wystawiennicze z ofertą dla kobiet, takie jak: psychodietetyka, aromaterapia, akcesoria do włosów, biżuteria, kosmetyki czy optyk. Będą też stoiska do mierzenia cukru, ciśnienia, możliwość nauki samobadania piersi na fantomie oraz okazja, by zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego (Fundacja DKMS). Ponadto będą warsztaty rękodzieła na temat ikonicznych kobiet w sztuce oraz wernisaż wystawy prezentującej portrety kobiet „Jaka jesteś, nie wie nikt” autorstwa Beaty Orłowskiej.

Kulminacją będzie konferencja na sali teatralnej PKZ „Siła kobiet. Profilaktyka – rozrywka – integracja” – od g. 16:30. Szczegóły w wydarzeniu o tym samym tytule na profilu FB Miasta Dąbrowa Górnicza i Stowarzyszenia Równe Babki.

Poranne morsowanie z Pogoria Morsuje

Pogoria Morsuje zaprasza 8 marca o godz. 6:00 na poranne morsowanie z okazji Dnia Kobiet! Warto rozpocząć ten dzień dawką endorfin, których po morsowaniu na pewno nie zabraknie.

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Wiadomości

Na dwa miesiące ciężarówki wracają na Strzemieszycką

Wiadomości

Poczuj magię Świąt w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Mikołajki w Dąbrowie Górniczej